Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « 200l + 25l kreweta by Pakulek * nowe fotki + FILM - stan na 20.06.2010r!!!!
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 200l + 25l kreweta by Pakulek * nowe fotki + FILM - stan na 20.06.2010r!!!!  (Przeczytany 9696 razy)
Pakulek
Nowy
*
Wiadomości: 13


« : Marzec 30, 2010, 18:09:48 »

*
Akwarium - wymiary:
200l profilowane - 100cm x 40cm x 50cm + pokrywa

Filtr:
AquaEl FAN 2 450l/h
Fluval 205 680l/h

Oświetlenie:
1x30W Hagen POWER-GLO tył
1x30W Hagen AQUA-GLO przód

Grzałka:
AquaEL 200W

Podłoże:
żwir drobny, 35kg

Woda:
temp. ok. 25'C

Flora:
nie znam Smiley

Fauna:
Zbrojnik niebieski ( 2 samice - 8cm , 2 samce - 6cm )
Zbrojnik niebieski 3cm - 5szt
Plecostomus 6cm - 3szt
Bocja wspaniała 7cm - 1szt
Bocja siatkowana 6cm - 2szt
Pyszczak lombardi 3cm - 3szt ( pozostałość starego akwa )


W akwarium chcę przyglądać się rozmnażaniu zbrojników. W zbiorniku umieściłem 2 rurki PCV długości 20cm, średnicy 3,5cm.
Docelowo do akwarium dołączy samica zbrojnika 10cm. Nie mam jak wyłapać Plecostomusów i Pyszczaków, ale na pewno to uczynię.

Myślałem nad jakimiś żyworodkami typu mieczyk, molinezja. Przez myśl przelatuje również Ramirez.
Do końca nie wiem na co się zdecydować. I tu liczę na waszą pomoc.

 

Stan na dzień 30.03.2010





Stan na 18.05.2010r



* schemat zapożyczony od boosky
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2010, 13:07:48 wysłane przez Pakulek » Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #1 : Marzec 30, 2010, 18:14:00 »

Akwarium ma rozmiar 100x35x50 = 175l
Obsada - tragedia.
Bocja wspaniała to ryba stadna.
Bocja siatkowana to ryba stadna.
Pyszczak w takim zbiorniku? Dramat.
Zbrojników moim zdaniem też za wiele.
Szkoda, że zrobiłeś taki mix z obsadą.
Akwarium wygląda naprawde ładnie.
Jeśli doprowadzisz obsade do porządku to będzie super.

Ryb pasujących do zbrojników jest wiele. Sam musisz zdecydować co Ci się podoba.
Mieczyki w takim litrażu dadzą rade, ja jednak bym ich nie wpuścił do zbrojników.
Jakoś mi nie pasują.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2010, 18:17:46 wysłane przez mrs » Zapisane

Pakulek
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #2 : Marzec 30, 2010, 18:24:47 »

Akwarium ma rozmiar 100x35x50 = 175l
Obsada - tragedia.
Bocja wspaniała to ryba stadna.
Bocja siatkowana to ryba stadna.
Pyszczak w takim zbiorniku? Dramat.
Zbrojników moim zdaniem też za wiele.
Szkoda, że zrobiłeś taki mix z obsadą.
Akwarium wygląda naprawde ładnie.
Jeśli doprowadzisz obsade do porządku to będzie super.

Ryb pasujących do zbrojników jest wiele. Sam musisz zdecydować co Ci się podoba.
Mieczyki w takim litrażu dadzą rade, ja jednak bym ich nie wpuścił do zbrojników.
Jakoś mi nie pasują.
Akwa ma 200l, źle zmierzyłem zbiornik. Wymiary to 100x40x50 Smiley
Obsada tragiczna jednak pozostała mi z pozostałego akwa, tam panował mega mix. Bocji przecież nie oddam za paczkę pokarmu bo szkoda. Raczej skłaniam się do dokupienia kilku sztuk. Na początku miałem 3 Bocje Wspaniałe i 3 siatkowane.

Tutaj głównie nastawiam się na zbrojniki.

Dlatego powstał ten temat a w nim zawarłem ten zapis cyt: "Myślałem nad jakimiś żyworodkami typu mieczyk, molinezja. Przez myśl przelatuje również Ramirez.
Do końca nie wiem na co się zdecydować. I tu liczę na waszą pomoc."

PS. Wyłapać teraz te pyszczaki i plecostomusy graniczy z cudem. Chyba będzie trzeba wyposażenie usunąć Sad
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2010, 18:31:28 wysłane przez Pakulek » Zapisane
Kubik118
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #3 : Marzec 30, 2010, 18:33:02 »

Ja bym dał parke ramirez i chmmm..gupiki edlera Wink
Ps. masz tez helenki w akwarium.
Co do obsady kolega ci powiedział.
Zostaw:pare zbrojników i... te helenki, a będziesz mógł dołożyć to co powyżej.

Pozdrawiam papa
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #4 : Marzec 30, 2010, 19:06:23 »

Akwa ma 200l, źle zmierzyłem zbiornik. Wymiary to 100x40x50 Smiley
Obsada tragiczna jednak pozostała mi z pozostałego akwa, tam panował mega mix. Bocji przecież nie oddam za paczkę pokarmu bo szkoda. Raczej skłaniam się do dokupienia kilku sztuk. Na początku miałem 3 Bocje Wspaniałe i 3 siatkowane.

Tutaj głównie nastawiam się na zbrojniki.

PS. Wyłapać teraz te pyszczaki i plecostomusy graniczy z cudem. Chyba będzie trzeba wyposażenie usunąć Sad
Słuchaj, tak zostać nie może.
Raz, że to mało profesjonalne a tego chyba nie chcesz.
Dwa, że ryby będą się męczyc. Jestem pewien, że tego też nie chcesz.
Jeśli dokupisz bocji, będziesz miał totalny mix na dnie.
Bocje wspaniałe rosną spore, ale to pewnie wiesz.
Co do oddawania ryb to też myślisz złymi kategoriami. Bocja to nie paletka, nie kosztuje 50zł za sztuke a chyba lepiej oddać ją do zbiornika gdzie będzie czuła się dobrze niż mieć żeby mieć. To nie o Twoje szczęście tu chodzi tylko o szczęście i zdrowie ryby.
Pyszczaki też musisz odłowić inaczej nigdy nie zrobisz zbiornika gdzie ryby bedą czuły się dobrze.
Byłaby szkoda bo widać, że masz ręke do akwarium. Zbiornik wygląda fajnie, obsada już nie.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2010, 19:09:21 wysłane przez mrs » Zapisane

Pakulek
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #5 : Marzec 30, 2010, 19:49:03 »

Na jutro jest plan Smiley
Niestety, żeby odłowić niepasujące rybki z akwa, będę musiał odlać sporo wody i wyciągnąć dekoracje. Sad

Mam nadzieję, że ułożę wszystko jak jest obecnie.

Co do Bocji to powiem szczerze, muszę poważnie to przemyśleć. Rybki te mam od kilku lat. Cieszyłem się, że w końcu trafią do większego akwarium, gdzie poczują większą swobodę.
Co prawda zmieniły się priorytety obsady. Wcześniej w 112l główną rybą były pyszczaki które regularnie mi się mnożyły a te maleństwa to 5 czy 6 partia maluchów Smiley

W tym 200l nastawiam się głównie na zbrojniki. I to ta rybka ma być podstawą do obsadzania pozostałej Fauny.

A jesli chodzi o ryby denne, to czym ewentualnie zastąpić bocje? Kiriśniki Panda?
Co jeszcze prócz Gupika Edlera jest alternatywą sąsiedztwa zbrojników? Kolega namawiał mnie jeszcze na Brzankę Sumatrzańską. Ale gdzieś czytałem, że ikrę zbrojnika potrafi wyjeść.
Zapisane
Georgi
Nowy
*
Wiadomości: 38


« Odpowiedz #6 : Marzec 31, 2010, 11:25:43 »

a ja bym bardzo prosił o fotki zbrojników jakieś takie dokładniejsze ! Smiley z góry dziękuje Smiley
Zapisane
wkukler
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 350


« Odpowiedz #7 : Marzec 31, 2010, 13:32:02 »

spróbuj bez spuszczania wody, wyjmij tylko korzenie i kamienie.
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #8 : Marzec 31, 2010, 17:36:46 »

Na jutro jest plan Smiley
Niestety, żeby odłowić niepasujące rybki z akwa, będę musiał odlać sporo wody i wyciągnąć dekoracje. Sad

Mam nadzieję, że ułożę wszystko jak jest obecnie.

Co do Bocji to powiem szczerze, muszę poważnie to przemyśleć. Rybki te mam od kilku lat. Cieszyłem się, że w końcu trafią do większego akwarium, gdzie poczują większą swobodę.
Co prawda zmieniły się priorytety obsady. Wcześniej w 112l główną rybą były pyszczaki które regularnie mi się mnożyły a te maleństwa to 5 czy 6 partia maluchów Smiley

W tym 200l nastawiam się głównie na zbrojniki. I to ta rybka ma być podstawą do obsadzania pozostałej Fauny.

A jesli chodzi o ryby denne, to czym ewentualnie zastąpić bocje? Kiriśniki Panda?
Co jeszcze prócz Gupika Edlera jest alternatywą sąsiedztwa zbrojników? Kolega namawiał mnie jeszcze na Brzankę Sumatrzańską. Ale gdzieś czytałem, że ikrę zbrojnika potrafi wyjeść.
Tak czy inaczej coś trzeba zrobić.
Chcesz mieć kilka zbrojników. Powiedz mi gdzie w takim razie upchniesz bocje wspaniale?
Na Twoim miejscu zrobiłbym biotop.
Możesz dokupić neonki lub inne ryby kąsaczowate.
Ewentualnie, jeśli bardzo chcesz mieć coś na dnie możesz kupić kiryski np. spiżowe.

Pozdrawiam.

Daj znać czy coś już zmieniłeś.
Zapisane

Pakulek
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #9 : Kwiecień 06, 2010, 20:08:13 »

W akwarium porządki zrobione.
Pozostały tylko zbrojniki. Pozostała "banda" wyłowiona Smiley

Teraz pozostaje czekać na wasze propozycje odnośnie obsady. Z mojej strony myślę nad neonkiem lub razborą klinową.
Innych pomysłów nie mam. Nie wiem jakie rybki będą pasować do Biotopu zbrojnika.

Wkrótce nowe zdjęcia zbiornika oraz oczekiwane przez Georgi dokładniejsze fotki zbrojników Smiley
Zapisane
Pakulek
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #10 : Czerwiec 24, 2010, 17:44:03 »

Aktualizacja zbiornika.

Zupełnie nowa obsada roślinna. Pozostały gupiki, neonki oraz Zbrojniki Niebieskie.
Doszło nawożenie MIKRO+MAKRO oraz podawane jest CO2 z butli. W ciągu tygodnia zostanie zmodernizowana obudowa o dodatkowe oświetlenie 2x39W T5.




Stan na 23.06.2010roku





Krewetkarium 25l





Zbiorniki razem Smiley





A tutaj filmik

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2010, 17:46:16 wysłane przez Pakulek » Zapisane
Pakulek
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #11 : Czerwiec 29, 2010, 22:20:14 »

Temat powstał dla Was, jednak nikogo tu nie ma Sad

Ale nic. W akwa dziś zostało zmodernizowane oświetlenia tzn. z 2x30 obecnie jest 4x30w Smiley

Za kilka dni nowe fotki. Rośliny już się cieszą, po raz pierwszy bąbelkują!!! Do tego jak szalone Smiley Smiley
Zapisane
Pakulek
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #12 : Czerwiec 29, 2013, 16:39:23 »

Akwarium 200l - 120 dzień Październik 2010


Tak wyglądał zbiornik po 12 dniach od startu.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: