Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: SetsO 112 l  (Przeczytany 11173 razy)
SetsO
Zainteresowany
**
Wiadomości: 121


"My Power comes from me"


« Odpowiedz #15 : Październik 24, 2010, 14:26:59 »

@Neon- Innesa

Z poobgryzanym ogonem mimo iż mam akwarium 1,5 miesięcy to już miałem doczynienia. Gdy to Bojownik jednemu samcu poobgryzał i wydałem je. Naszczęście już mu odrasta ^^ Z reszta na razie muszę wszystko ustabilizować bo normalnie Chaos z ta pajęczyną jest teraz ...

Dodałem do pierwszego posta zdjęcia rybek :p
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2010, 15:11:17 wysłane przez SetsO » Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #16 : Październik 24, 2010, 17:33:03 »

To 'coś jeszcze' w opisie roślin to eleocharis (drobna trawka z przodu) i z tyłu wydaje mi się, że to rogatek Wink
Jak dla mnie akwa fajne, ale mógłbyś zamienić te porcelanowe korzenie na jakieś naturalne i może trochę tą wielką żabienicę przesunąć na bok-zwiększyłoby to optycznie zbiornik
A ta mała rybka to prawdopodobnie mieczyk.
pozdr
Zapisane

SetsO
Zainteresowany
**
Wiadomości: 121


"My Power comes from me"


« Odpowiedz #17 : Październik 24, 2010, 17:38:55 »

Moczarkę [Rogatka] teraz sie dopiero skapłem że to rogatek xD  dziś przy odmulaniu wywaliłem Tongue Zgniła ;p Kupię coś bardziej "obszernego" żeby zakryło filrt.

Mam pytanie wiecie co to za roślinka na samym środku ta duża ? Oraz ta z boku z tymi takimi plamkami Tongue ?
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2010, 17:54:31 wysłane przez SetsO » Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #18 : Październik 24, 2010, 18:29:52 »

ta duża na środku to ECHINDORUS AMAZONICUS a ta z 'plamkami' to też jakaś odmiana echindorusa ale nie jestem pewny jaka.
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #19 : Październik 24, 2010, 18:35:22 »

a na tył do zakrycia filtra możesz wsadzić jakieś cieniolubne rośliny (zazwyczaj w rogu akwa z pokrywą jest najmniej światła)-możesz zastanowić się nad polysperma (bardzo ładnie rozkrzewiająca się roślinka z czerwonawymi szczytami) albo jakąś walisnerią (trawiaste-też bardzo łatwe w uprawie).
Zapisane

SetsO
Zainteresowany
**
Wiadomości: 121


"My Power comes from me"


« Odpowiedz #20 : Październik 24, 2010, 19:04:37 »

Za to ja znalazłem jest to : Echinodorus Reiner Felix
Zapisane

Neon-Innesa
Non omnis moriar
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 335


Akwarium ma cieszyć ! :)


« Odpowiedz #21 : Październik 24, 2010, 20:04:44 »



Kolego nie pogrążaj się. Z Twoich postów wynika, że masz znikomą wiedzę na temat akwarystyki. To że Twój kolega ma taka obsadę w swoim akwarium to żaden argument, nawiasem mówiąc również jest zła.  Zapytaj kogokolwiek kto ma pojęcie o akwarystyce.

P.S. Po Twojej obsadzie w stopce widać jaki  z Ciebie "fachowiec"

Pozdrawiam
[/quote]




Niektorzy ludzie tutaj sa tacy ze nie umia zrozumiec tego ze nie wszystkich stac na to co oni maja, nie wszyscy kupia to co wy macie w jeden dzien czy tydzien nie kazdego stac zeby wylozyc na piekne akwa 2 lub 3 tysiace
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #22 : Październik 24, 2010, 20:17:38 »

Neon-Innesa tu raczej nie chodzi o to ile wydałeś na swój zbiornik, ale o to ile błędów popełniłeś w doborze jego mieszkańców. Połowa z tych ryb żyje w zupełnie różnych środowiskach i lubi odmienne warunki (temperatura, parametry wody)
Poza tym co oznacza opis w stopce "x1Glonojad"Huh Równie dobrze mogłeś napisać zamiast 'neon'-"mała błyszcząca rybka". Może właśnie z takich opisów emperor wywnioskował, że Twoja wiedza jest skromna.
Zapisane

Neon-Innesa
Non omnis moriar
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 335


Akwarium ma cieszyć ! :)


« Odpowiedz #23 : Październik 24, 2010, 22:24:20 »

Vento ja nie mwie ze moja wiedza na temat akwarystyki jest bogata nawet ciesze sie jezeli osoba madzejsza ode mnie w tej dziedzinie doradzi mi ale niektorzy ludzie tak doradzxaja ze w jednym dniu bym musil wydac 500 zl. na to jak udekorowac albo co wymienic a co kupic
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #24 : Październik 24, 2010, 23:41:02 »

Vento ja nie mwie ze moja wiedza na temat akwarystyki jest bogata nawet ciesze sie jezeli osoba madzejsza ode mnie w tej dziedzinie doradzi mi ale niektorzy ludzie tak doradzxaja ze w jednym dniu bym musil wydac 500 zl. na to jak udekorowac albo co wymienic a co kupic

no to zajrzyj ponownie do swojego tematu-wypisałem Ci tam co możesz zrobić, żeby było lepiej (oczywiście wg mojej subiektywnej oceny) bez wydawania kasy.
pozdr
Zapisane

andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #25 : Październik 25, 2010, 07:54:27 »

Niektorzy ludzie tutaj sa tacy ze nie umia zrozumiec tego ze nie wszystkich stac na to co oni maja, nie wszyscy kupia to co wy macie w jeden dzien czy tydzien nie kazdego stac zeby wylozyc na piekne akwa 2 lub 3 tysiace
Zapewniam Cię, że jeśli wydałeś na akwarium 1000 zł i jeśli chodzi o obsadę, popełniłeś rażące błędy, dołożysz do interesu jeszcze ze 200-300 zł tylko na same ryby bo będą Ci padać.
Pierdzielenie głupot w stylu "mój kolega ma i nic się nie dzieje" jest co najmniej nieodpowiedzialne, tym bardziej, że powielasz takie banialuki na szerokim forum i sugerujesz innym błędne postępowanie.
W akwarystyce posiadać podstawową wiedzę to mus. Jeśli nie jest się czegoś pewnym należy pytać, bo nie wiedzieć i pytać to żaden wstyd. Gorzej nie wiedzieć, nie pytać i popełniać błędy.
Ponadto popracuj nad pisownią, bo Twoich postów, kompletnie pozbawionych znaków przestankowych, nie da się czytać.

Setso wracając do Twojego akwarium - żadnych skalarów. Ponadto zastanawiam się, czy Twoje akwarium wogóle dojrzewało, bo w opisie podajesz, że to i owo Ci zdechło. Podajesz także wartość NO2 = 0,5. Czym to mierzyłeś?  Generalnie parametry wody masz katastrofalne. Twardości i ph masz kosmiczne. Pytanie moje - w jaki sposób nad tym pracujesz? Bo obawiam się, że Twoja obsada w dość szybkim tempie zostanie mocno zredukowana przez "kamienistą" wodę (a masz tam gatunki, które żyją w miękkiej i lekko kwaśnej).
Zapisane

SetsO
Zainteresowany
**
Wiadomości: 121


"My Power comes from me"


« Odpowiedz #26 : Październik 25, 2010, 18:53:10 »

Właśnie wczoraj dałem Tetra GoldFish Easy Blance na wyrównanie Ph i Kh. Mierzę paskami Tropical'a. Ale coś mi się zdaję że to takie gówno że coś  ... a kosztowało 50 zł. W każdym razie już zamówiłem kropelkowe testy .
Zapisane

andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #27 : Październik 26, 2010, 07:48:18 »

Właśnie wczoraj dałem Tetra GoldFish Easy Blance na wyrównanie Ph i Kh.
Zamiast chemii lepsza byłaby woda demineralizowana. Ponadto Tetra GoldFish Easy Blance stabilizuje ph i kh, ale go nie obniża.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2010, 07:49:53 wysłane przez andrzej72 » Zapisane

SetsO
Zainteresowany
**
Wiadomości: 121


"My Power comes from me"


« Odpowiedz #28 : Październik 26, 2010, 09:10:03 »

To w takim razie co proponujecie ?
Zapisane

andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #29 : Październik 26, 2010, 09:18:32 »

Obniżać twardość i ph przez dodawanie wody demineralizowanej przy podmianach. Kupić testy kropelkowe na kh i ph - nie muszą być drogie - testy firmy Rataj w zupełności wystarczą. Jak masz więcej kasy to zdecydowanie polecam JBL. Osobiście jakiekolwiek testy Zooleka czy Tropicala omijam szerokim łukiem.
Zapisane

Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do: