Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « wbchgkv 360litrowa AMAZONKA z ALTUM PERU, drobnicą i kiryskami.
Strony: 1 2 3 [4] 5 6
  Drukuj  
Autor Wątek: wbchgkv 360litrowa AMAZONKA z ALTUM PERU, drobnicą i kiryskami.  (Przeczytany 21747 razy)
gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #45 : Luty 05, 2011, 22:39:19 »

strasznie pusto się zrobiło  Sad
Zapisane
kostek20
Zainteresowany
**
Wiadomości: 102


« Odpowiedz #46 : Luty 05, 2011, 23:46:27 »

Mógł byś wykonać zdjęcie skalarów?
Zapisane
amiboo
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102



« Odpowiedz #47 : Luty 06, 2011, 12:51:04 »

Bida aż piszczy. Filmik super a fotki nienajgorze...
Zapisane

amiboo
wbchgkv
Pan akwarysta
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 557


Elektryka akwariowa mnie dobija ...


« Odpowiedz #48 : Luty 06, 2011, 13:04:32 »

na zdjęciach akwarium wygląda dużo gorzej niż w rzeczywistości. Myślę obecnie nad tłem strukturalnym zewnętrznym DIY (styropian+rozpuszczalnik). Ramirezy wyrzuciłem spowrotem do 30l, bo mi zatłukły jednego skalara, a reszta do tej pory siedzi w kącie. Boję się najgorszego...
Aklimatyzacja OK, po wlaniu z woreczka dumnie zwiedzały akwarium. Wieczorem zjadły ochotkę. Może są jakieś chore, a ramirezy upodobały sobie najsłabszą sztukę?

zdjęcia:






Zapisane

Uzależniony od stawiania trzech czarnych kropek...
NAZYWAM SIĘ >wbchgkv<. PROSZĘ POPRAWNIE WYMAWIAĆ I ZAPISYWAĆ IMIĘ MOJE!
egzepoznan
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #49 : Luty 09, 2011, 09:30:56 »

Jak dla mnie bieda straszna jak na ten biotop to korzenie korzenie i jeszcze raz korzenie Smiley
Zapisane
wbchgkv
Pan akwarysta
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 557


Elektryka akwariowa mnie dobija ...


« Odpowiedz #50 : Luty 09, 2011, 15:07:25 »

Jestem w trakcie robienia tła strukturalnego. Zobaczymy jak będzie z tłem wyglądać. Wydaje mi się, że kupiłem chore skalary. Zostały 4... Pozostałe wszystkie ryby żyją, a kiryski nawet ikrę złożyły (wiem, nie jest to podstawa do oceniania parametrów). Jedzą ochotkę, wodzień, serce krówki i suche wysokoproteinowe. Chyba to były słabe sztuki.

Za jakiś czas dojdą zdjęcia z tłem. Cool
Zapisane

Uzależniony od stawiania trzech czarnych kropek...
NAZYWAM SIĘ >wbchgkv<. PROSZĘ POPRAWNIE WYMAWIAĆ I ZAPISYWAĆ IMIĘ MOJE!
leszek_00
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 73



« Odpowiedz #51 : Luty 13, 2011, 10:33:42 »

akwarium zapowiada się nieźle, tak jak poprzednicy więcej korzeni i proszę o aktualne zdjęcie
Zapisane
wbchgkv
Pan akwarysta
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 557


Elektryka akwariowa mnie dobija ...


« Odpowiedz #52 : Luty 14, 2011, 21:10:25 »

Dziś wieczorkiem pobawiłem się z aparatem. Udało mi się zrobić zdjęcia bez flesza. Oto wygląd akwarium na dzień dzisiejszy (dokupię jeszcze skalarów [już nie altumów peru] "standard" i czegoś jeszcze). Zdjęć nie zmniejszyłem. Jak będą się za długo otwierać, to piszcie, a zmniejszę.









Jak widać, dużo się zmieniło od początku. Z racji tego, że moje ryby kiepsko się czują w BWodowskiej wodzie, tytuł zmieniłem na AMAZONKA, biotop nie będzie typowo czarne wody. W związku z tym, nie będzie więcej korzeni. może kiedyś, ale na pewno nie teraz. A dzieje się tak dlatego, że akwarium "ma być atrakcją, a nie szkłem z rybkami". To znaczy, rybki mają być stadne i kolorowo. Gdybym miał sam wybierać biotop i obsadę, byłaby to Azja i dwie Channy np. striata lub argus. Ostatecznie pyszczaki. A z racji zamiłowania rodziny do neonów, musiałem ulec... Powiem wam, że nie żałuję, choć duży niedosyt jest...


Parametry dzisiaj:
NO3- pomiędzy 10mg/l a 25mg/l, więc ~17,5mg/l
NO2- nie wykrywają testy
GH około 8
KH około 4
pH 6,8-7
reszty nie chciało mi się mierzyć.

Radykalna zmiana parametrów była oczywiście stopniowa. Przez jakiś czas podmieniałem 30 litrów wody 2x w tygodniu na 20l kranówki i 10l RO.

Obsada, niepełna jeszcze:

4 ALTUM PERU - dokupię nie altumy peru, ale standard, chyba że będą tańsze niż 20zł/sztukę.
4 otoski - jak będzie okazja, to kupię. Na razie szkoda mi 7zł/sztukę wydawać.
1+4 gupik endlera - pawie oczka były brzydkie - krzywe i droższe.
około 10 kirysków spiżowych
około 25 neonów simulans i innesa - pływają w jednej ławicy, ciężko policzyć.

Rybcie karmię tym, co popadnie - ochotka żywa, mrożona, szklarka żywa, solowiec mrożony, dafnia żywa, doniczkowce żywe, muchy suszone, pokarm dla pielęgnic tropicala, pokarm dla dyskowców, pokarm dla kirysków, ... .

Z roślinek są przeróżne kryptokoryny i rogatek. Nie powinno ulec to zmianie. To znaczy stosunek kryptokoryn do rogatka będzie ulegał zmniejszeniu (rogatka nie będę wyrzucał).


NO I JAK TERAZ? Cool
Zapisane

Uzależniony od stawiania trzech czarnych kropek...
NAZYWAM SIĘ >wbchgkv<. PROSZĘ POPRAWNIE WYMAWIAĆ I ZAPISYWAĆ IMIĘ MOJE!
kostek20
Zainteresowany
**
Wiadomości: 102


« Odpowiedz #53 : Luty 14, 2011, 21:50:30 »

Wybacz ale, to tło jest paskudne , nie naturalne  ... ja bym to wymienił na czarny brystol i po sprawie. Ale każdy ma inny gust pozdrawiam:))
Zapisane
wbchgkv
Pan akwarysta
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 557


Elektryka akwariowa mnie dobija ...


« Odpowiedz #54 : Luty 14, 2011, 21:52:31 »

Było czarne tło. Widziałeś efekty? A widziałeś z białym tłem? W/g mnie teraz jest najlepiej.
Zapisane

Uzależniony od stawiania trzech czarnych kropek...
NAZYWAM SIĘ >wbchgkv<. PROSZĘ POPRAWNIE WYMAWIAĆ I ZAPISYWAĆ IMIĘ MOJE!
maciuleczek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 147


« Odpowiedz #55 : Luty 14, 2011, 22:01:52 »

mi się tło nawet podoba. Mimo iz w naturze cięzko takie spotkać to przynajmniej ma zachowane nierugalrności typowe dla natury.
Zapisane

michji
Cicha woda, brzegi rwie....
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 393



« Odpowiedz #56 : Luty 14, 2011, 22:49:52 »

 Nie wiem dlaczego ludzie czepiają się rzeczy trzeciorzędnych jakim jest tło. Podoba się mu, zrobił samodzielnie włożył w to pracę i jest dobrze.

 Może wreszcie użytkownicy forum podwyższyliby swój poziom postów i wypowiadali się konstruktywnie.

Zapisane
kostek20
Zainteresowany
**
Wiadomości: 102


« Odpowiedz #57 : Luty 14, 2011, 23:12:39 »

michji jeżeli mnie masz na myśli  to przeczytaj co napisałem "każdy ma inny gust" .Pozdrawiam  papa papa
Zapisane
wbchgkv
Pan akwarysta
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 557


Elektryka akwariowa mnie dobija ...


« Odpowiedz #58 : Luty 16, 2011, 18:55:09 »

Okej, dzisiaj zrobiłem gruntowną wycinkę zielska z 30l-kreweciarni. Do Altumów doszły dwie spore kępy Hygrophilii polyspermy, jedna Bacopy Caroliniany i 4 sztuki saggitarii na próbę. W 30l zarosła mi całe dno...


Całość wygląda tak:





Lepiej Huh

Wszystkiego dobrego z okazji dnia przed dniem KOTA.  Cheesy
Zapisane

Uzależniony od stawiania trzech czarnych kropek...
NAZYWAM SIĘ >wbchgkv<. PROSZĘ POPRAWNIE WYMAWIAĆ I ZAPISYWAĆ IMIĘ MOJE!
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #59 : Luty 17, 2011, 00:08:14 »

A jakbyś zaszczepił mech na swoim tle w tych zielonych miejscach? myślę że świetnie by to wyglądała, a na pewno bardziej naturalnie. Ta brązowa imitacja korzeni nawet nieźle wyszła ale zielone placki psują efekt..
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6
  Drukuj  
 
Skocz do: