Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « wbchgkv 360litrowa AMAZONKA z ALTUM PERU, drobnicą i kiryskami.
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6
  Drukuj  
Autor Wątek: wbchgkv 360litrowa AMAZONKA z ALTUM PERU, drobnicą i kiryskami.  (Przeczytany 21749 razy)
wbchgkv
Pan akwarysta
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 557


Elektryka akwariowa mnie dobija ...


« Odpowiedz #60 : Luty 17, 2011, 08:13:04 »

Ale chodzi Ci o mech żywy z lasu ususzony przyklejony do tła?
Czy może o akwarystyczny/wodny przymocowany do przyssawki i rosnący w akwarium?

Wiesz może jak zbić temperaturę w akwarium? Mam 27 stopni i nijak nie daje rady się zbić. Grzałka nie działą wcale. W pokoju mam 23*C... To jarzeniówki tak działają?
Zapisane

Uzależniony od stawiania trzech czarnych kropek...
NAZYWAM SIĘ >wbchgkv<. PROSZĘ POPRAWNIE WYMAWIAĆ I ZAPISYWAĆ IMIĘ MOJE!
pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #61 : Luty 17, 2011, 09:05:34 »

Wentylatorek komputerowy (z zasilacza) wydmuch*ący ciepłe powietrze z pod pokrywy.
Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #62 : Luty 17, 2011, 10:11:11 »

Raczej wentylatorek dmuchający na taflę wody, co przyśpieszy parowanie, czyli schłodzi baniak. Powietrze, które wdmucha pod pokrywę znajdzie sobie ujście i całe ciepło uleci poza nią.
Zapisane
maciuleczek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 147


« Odpowiedz #63 : Luty 17, 2011, 10:55:24 »

jest też prostszy sposób. Nie zawsze w pokoju trzeba mieć lato, więc może zmniejsz ogrzewanie ? Tak żeby było z 19-20 stopni w pokoju wtedy samoczynnie temperatura w akwarium powinna wynieść 24-25 stopni.
Zapisane

wbchgkv
Pan akwarysta
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 557


Elektryka akwariowa mnie dobija ...


« Odpowiedz #64 : Luty 17, 2011, 11:06:06 »

No tak, "16 stopni to najlepsza temperatura do spania..." Cheesy

Jeśli chodzi o zmniejszenie ogrzewania, to nie ma takiej opcji.

To muszę się rozejrzeć za wentylatorkiem oraz za włącznikiem światła w akwarium. Znaczy trzeba się przejechać do OBI...

A jak akwarium? "Coraz lepiej"?
Zapisane

Uzależniony od stawiania trzech czarnych kropek...
NAZYWAM SIĘ >wbchgkv<. PROSZĘ POPRAWNIE WYMAWIAĆ I ZAPISYWAĆ IMIĘ MOJE!
maciuleczek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 147


« Odpowiedz #65 : Luty 17, 2011, 11:22:42 »

jest też jeszcze jedna opcja która by Ci spowodowała obniżenie temperatury - oświetlenie ledowe. Zarówki te nie wydzielają ciepła. Wszak koszt zainstalowania ich jest na razie drogi, ale nie tylko byś nie musiał mieć wiecznie lekkiego szumu wiatraczka (ja np. tego nie lubię), ale także minimalnie byś płacił za prąd, a żarówki starczyły by Ci na długo, więc szybko by Ci się to zwróciło.

Co do wystroju to zaczyna to coraz fajniej wyglądać. Mnie jak juz pisałem tło się podoba. Jest ciekawe. Czekam na rozrost roślin Smiley
Zapisane

ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #66 : Luty 17, 2011, 11:55:02 »

ale także minimalnie byś płacił za prąd, a żarówki starczyły by Ci na długo, więc szybko by Ci się to zwróciło.
A dlaczego miałby płacić minimalnie za prąd? jak się chce mieć zielsko, to natężenie w LEDach musi być bardzo zbliżone do natężenia np w T5. Więc nie wiem jakby takie LEDy miały się szybko zwrócić? Miałeś akwarium z roślinami na LEDach, że je tak polecasz?

Wiatrak kupuj w komputerowym sklepie, tylko popatrz w necie, czy tan który chcesz kupić jest np przystosowane do pracy w poziomie (chyba, że będzie w pionie, wtedy wszystkie są przystosowane Wink i czy uchodzi za cichy. Ogólnie większość markowych w cenie rzędu nawet kilkunastu pln powinna być cichsza od szumu filtrów i ogólnego szumu w domu w ciągu dnia.
Zapisane

wbchgkv
Pan akwarysta
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 557


Elektryka akwariowa mnie dobija ...


« Odpowiedz #67 : Luty 17, 2011, 13:28:10 »

Jak mam taki wentylatorek zamontować? Nie chcę ciąć pokrywy, zbyt długo na nią polowałem i zbyt wiele zapłaciłem/przepłaciłem. Rozumiem, że wlot powietrza (nadmuch) ma być do akwarium, więc to "coś", co pobiera powietrze (zasysa) musi być poza akwarium, zgadza się? Jak to zamontować, bo wnioskuję, że jak będzie wiało pod powierzchnią akwarium przykrytego pokrywą, to nic nie da...
Zapisane

Uzależniony od stawiania trzech czarnych kropek...
NAZYWAM SIĘ >wbchgkv<. PROSZĘ POPRAWNIE WYMAWIAĆ I ZAPISYWAĆ IMIĘ MOJE!
gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #68 : Luty 17, 2011, 18:01:33 »

Ja swego czasu zamontowałam w pokrywie o kaskady i wiało mi na wodę płynącą przez kaskadę, w lecie dawało rade z 30 do 25-26 obniżyć.
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #69 : Luty 17, 2011, 21:16:40 »

A dlaczego miałby płacić minimalnie za prąd? jak się chce mieć zielsko, to natężenie w LEDach musi być bardzo zbliżone do natężenia np w T5. Więc nie wiem jakby takie LEDy miały się szybko zwrócić? Miałeś akwarium z roślinami na LEDach, że je tak polecasz?
Coś mi się wydaje, że roślinnego zbiornika na samych ledach, jakie by one nie były, nie pociągniesz.
Pobór mocy jest nieporównywalny do świetlówek chyba, że napchałbyś tych ledów bardzo dużo.
Jeśli za punkt wyjścia obrać oświetlenie zbiornika nie roślinnego, tak by światło ledowe dawało zbliżone natężenie do standardowego oświetlenia instalowanego w pokrywie, zużycie energii elektrycznej różni się znacznie.
Inna rzecz, że energie elektryczną zużywaną przez oświetlenie w akwariach liczymy w Watt'ach więc w ogólnym miesięcznym rozrachunku nie ma tych oszczędzonych złotówek aż tak dużo. Jeśli chce się mimo wszystko minimalizować swój rachunek za prąd to ledowe oświetlenie z pewnością w jakimś stopniu go zmniejszy.
Zapisane

wbchgkv
Pan akwarysta
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 557


Elektryka akwariowa mnie dobija ...


« Odpowiedz #70 : Luty 17, 2011, 21:45:16 »

A tak w ogóle: czy neonom, altumom peru, kiryskom, gupikom i otoskom nie będzie później przeszkadzać stała temperatura wody 27*C? Na razie nie skarżą się...
Zapisane

Uzależniony od stawiania trzech czarnych kropek...
NAZYWAM SIĘ >wbchgkv<. PROSZĘ POPRAWNIE WYMAWIAĆ I ZAPISYWAĆ IMIĘ MOJE!
maciuleczek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 147


« Odpowiedz #71 : Luty 17, 2011, 21:51:49 »

ale także minimalnie byś płacił za prąd, a żarówki starczyły by Ci na długo, więc szybko by Ci się to zwróciło.
A dlaczego miałby płacić minimalnie za prąd? jak się chce mieć zielsko, to natężenie w LEDach musi być bardzo zbliżone do natężenia np w T5. Więc nie wiem jakby takie LEDy miały się szybko zwrócić? Miałeś akwarium z roślinami na LEDach, że je tak polecasz?


ale on nie chce mieć typowego roslinniaka tylko na razie jakies mało wymagające rosliny posadził> Ledowe oświetlenie po prostu nie traci energii na wydzielanie ciepła i tyle. Barwy jak przynajmniej w wątku o ledach na tym forum czytałem mozna uzyskać imitujące świetlówkowe. Zreszt·a tylko czekać na specjalne żarówki ledowe do akwariów.  
Zapisane

wbchgkv
Pan akwarysta
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 557


Elektryka akwariowa mnie dobija ...


« Odpowiedz #72 : Luty 17, 2011, 22:10:25 »

Ach, a Wy dalej swoje... Cheesy

No dobra, nie chcę mieć typowego roślinniaka (wskazuje na to brak nawożenia, 0.3W/l, brak CO2 no i piasek na dnie.

Ale chcę, żeby trochę to rosło. Dlatego nie będzie diód.

To teraz: jak spowodować, aby woda się nie nagrzewała? A może 27*C rybkom nie przeszkadza?
Zapisane

Uzależniony od stawiania trzech czarnych kropek...
NAZYWAM SIĘ >wbchgkv<. PROSZĘ POPRAWNIE WYMAWIAĆ I ZAPISYWAĆ IMIĘ MOJE!
gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #73 : Luty 18, 2011, 00:45:26 »

27 nie przeszkadza, ale biorąc pod uwagę to, że we wakacje będzie cieplej a lampy podnoszą o ileś tam stopni to już będzie pod 30 pewnie. To też nie przeszkadza, chyba, że się utrzymuje dłużej. Generalnie wszystko zależy od kondycji ryb, jak są zdrowe i silne to wytrzymają więcej i dłużej. Do tego trzeba wziąć pod uwagę różnice temperatury w bańce. Jak masz słabą rotację wody to takie np kiryski mają ze 2-3 stopnie mniej niż coś co lubi siedzieć pod taflą. Mam taką sytuację w krewetkarium, co pozwoliło mi zrozumieć jedną rzecz => ciężko załatwić krewetki nagłą zmianą temperatury o 3 stopnie - wszak pływają sobie w najlepsze od góry do dołu Tongue

U Ciebie teraz jest delikatny spadek temperatury w nocy - ryby się czują jak w lecie w swojej rzece czy jeziorze, ja bym nie panikowała Wink
Zapisane
wbchgkv
Pan akwarysta
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 557


Elektryka akwariowa mnie dobija ...


« Odpowiedz #74 : Luty 19, 2011, 15:22:10 »

Kupiłem dzisiaj Gibbicepsa (5cm) i 1+2 Endlerków (razem 2+6). Rybciom bezapelacyjnie się podoba.

Zdjęcia wsadzę wieczorkiem, po zmroku.

Miłego dnia przed Światowym Dniem Sprawiedliwości Społecznej  Cheesy
Zapisane

Uzależniony od stawiania trzech czarnych kropek...
NAZYWAM SIĘ >wbchgkv<. PROSZĘ POPRAWNIE WYMAWIAĆ I ZAPISYWAĆ IMIĘ MOJE!
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6
  Drukuj  
 
Skocz do: