Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « wbchgkv 360litrowa AMAZONKA z ALTUM PERU, drobnicą i kiryskami.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6
  Drukuj  
Autor Wątek: wbchgkv 360litrowa AMAZONKA z ALTUM PERU, drobnicą i kiryskami.  (Przeczytany 21779 razy)
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #15 : Styczeń 16, 2011, 13:38:31 »

Ja mam bardzo jasny pokój, więc ja widzę tylko czarny prostokąt na tej fotce Cheesy Sprawdze wieczorem Cheesy
Zapisane

wbchgkv
Pan akwarysta
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 557


Elektryka akwariowa mnie dobija ...


« Odpowiedz #16 : Styczeń 16, 2011, 16:56:26 »

Z racji tego, że jset już ciemno na dworku, zrobiłem nowe zdjęcia (i film) z nowym, białym tłem.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


FILM



I jak? Jaśniej? Dojdą jeszcze dwie żarówki na środek.
Zapisane

Uzależniony od stawiania trzech czarnych kropek...
NAZYWAM SIĘ >wbchgkv<. PROSZĘ POPRAWNIE WYMAWIAĆ I ZAPISYWAĆ IMIĘ MOJE!
amiboo
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102



« Odpowiedz #17 : Styczeń 16, 2011, 18:24:33 »

Fotki jak najbardziej mi się podobają ale filmik niezabardzo, na środku taka czarna plama. Po prawej i po lewej jeszcze jak cie moge ale po środku kaszana, ciemno ale za forki wielki + Smiley Grin
Zapisane

amiboo
wbchgkv
Pan akwarysta
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 557


Elektryka akwariowa mnie dobija ...


« Odpowiedz #18 : Styczeń 16, 2011, 18:40:23 »

Zanim kupiłem oświetlenie myślałem, że będzie jaśniej. Jednak będzie, ale za kilka dni, jak w wolnej chwili tatuś Cheesy zrobi coś profesjonalnie.
Zapisane

Uzależniony od stawiania trzech czarnych kropek...
NAZYWAM SIĘ >wbchgkv<. PROSZĘ POPRAWNIE WYMAWIAĆ I ZAPISYWAĆ IMIĘ MOJE!
amiboo
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102



« Odpowiedz #19 : Styczeń 16, 2011, 18:49:15 »

Poczekamy zobaczymy. A co to za oświetlenie posiadasz ze sam nie mozesz zamontować?
Zapisane

amiboo
Cerebus
Nowy
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #20 : Styczeń 16, 2011, 19:13:48 »

To ja mam takie sugestie :

1.Upewnij się czy warunki jakie tworzysz będą odpowiadać wszystkim rybom, samo RO + bardzo duża ilość garbników to najbardziej skrajne warunki jakie występują.
Nie wszystkie ryby tolerują na stałe takie warunki, raczej jest ich mało (stosunkowo).
Możesz mieć z czasem kłopoty z niedoborem mikroelementów.

2.Jeżeli masz na stałe 23st w pomieszczeniu, a wymagana będzie wyższa temperatura to dobrym sposobem jest zaizolowanie płytami styropianu ścian przez które nie ogląda się akwarium, w twoim przypadku dwie.
Oszczędzisz na rachunku za prąd (grzanie).

Zrób zdjęcie z wyłączonym światłem w pomieszczeniu, będzie lepiej widać efekt świetlny w akwarium.
Zapisane
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #21 : Styczeń 16, 2011, 20:31:46 »

ciekawy opis ale efekt końcowy szału nie robi, jeszcze trochę pracy zanim jakoś to będzie wyglądać
Zapisane
wbchgkv
Pan akwarysta
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 557


Elektryka akwariowa mnie dobija ...


« Odpowiedz #22 : Styczeń 16, 2011, 20:41:45 »

Zdjęcia są robione przy wyłączonym świetle. Roll Eyes

Oświetlenie to żarówki energooszczędne. Nie mogę zamontować, bo nie umiem. Jam jest teoretyk, tata praktyk. Ja liczę, tata montuje. Wink

Zdaję sobiie sprawę z tym, że nie wszystkie ryby tolerują takie warunki, dlatego wybrałem takie, które tolerują takowe Cheesy

Już wiele dni temperatura utrzymuje się na poziomie 26*C. W pokoju zależnie od mojego burzliwego nastroju jest 21-23 (*C).

Do Pethro: Wiem, zastanawiałem się czy wrzucić to na forum. Ogólnie jestem beztalenciem, jeśli chodzi o urządzanie akwarium. Wraz z upływem czasu będę poprawiał. Mam nadzieję, że będzie lepiej wyglądać. papa
Zapisane

Uzależniony od stawiania trzech czarnych kropek...
NAZYWAM SIĘ >wbchgkv<. PROSZĘ POPRAWNIE WYMAWIAĆ I ZAPISYWAĆ IMIĘ MOJE!
Cerebus
Nowy
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #23 : Styczeń 16, 2011, 20:52:41 »

Tylko jest tu zasadnicze pytanie : czy tolerują na stałe, czyli żyją dokładnie w takich.
Amazonia ma zmiany składu wody podczas pory deszczowej, a więc najczęściej sa to warunki przejściowe w skali roku.
Zapisane
Tal
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


"Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga."


« Odpowiedz #24 : Styczeń 16, 2011, 21:04:14 »

przecież nowo powstały zbiornik się "szlifuje" dopracowuje wszystko musi także dojrzeć coś się dorzuci coś przełoży a kto powiedział, że na forum trzeba wrzucać zdjęcia zbiorników "podrasowanych"?? fotki zawsze można zaktualizować każdy zbiornik na początku jest tak naprawdę początkiem czegoś co się udoskonala cały czas a tu uważam, że start jest dobry i idzie w dobrym kierunku .... nie marudźmy tylko poczekajmy Wink uważam także, że niektórzy przesadzają może jeszcze stworzyć jakąś symulacje deszczu burzy i wysychających wód i chyba nikt ani nic nie zastąpi naturalnego środowiska w niewoli pamiętajmy o tym Wink
Zapisane

wbchgkv
Pan akwarysta
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 557


Elektryka akwariowa mnie dobija ...


« Odpowiedz #25 : Styczeń 16, 2011, 21:18:41 »

Dzięki Tal!

Cerebusie! Tak, tolerują na stałe, to znaczy mają takie warunki w Amazonce. Poczytaj, proszę, w internecie o farowellach, skalarach, neonach, kiryskach, otoskach, ... . To są ryby, które lubią kwaśną ( mniej lub bardziej ) i miękką (mniej lub bardziej) wodę.

Tatuś powiedział, że na początku mu się nie podobało, a teraz zaczyna, bo widzi mój ukryty cel utworzenia kawałka natury. Bardzo mi schlebił ta opinią. Podobnie jak część forumowiczów. Bardzo za to dziękuję. Wink
Zapisane

Uzależniony od stawiania trzech czarnych kropek...
NAZYWAM SIĘ >wbchgkv<. PROSZĘ POPRAWNIE WYMAWIAĆ I ZAPISYWAĆ IMIĘ MOJE!
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #26 : Styczeń 16, 2011, 21:31:22 »

Zdjęcia są robione przy wyłączonym świetle. Roll Eyes

Oświetlenie to żarówki energooszczędne. Nie mogę zamontować, bo nie umiem. Jam jest teoretyk, tata praktyk. Ja liczę, tata montuje. Wink

Zdaję sobiie sprawę z tym, że nie wszystkie ryby tolerują takie warunki, dlatego wybrałem takie, które tolerują takowe Cheesy

Już wiele dni temperatura utrzymuje się na poziomie 26*C. W pokoju zależnie od mojego burzliwego nastroju jest 21-23 (*C).

Do Pethro: Wiem, zastanawiałem się czy wrzucić to na forum. Ogólnie jestem beztalenciem, jeśli chodzi o urządzanie akwarium. Wraz z upływem czasu będę poprawiał. Mam nadzieję, że będzie lepiej wyglądać. papa

Widzisz światło miałeś może wyłączone przy robieniu fotek ale przydało by się jeszcze wyłączyc lampę błyskową. Filmik podoba mi się bardziej baniak ma jakiś klimacik.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2011, 21:34:33 wysłane przez baniakmaniak » Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #27 : Styczeń 16, 2011, 21:36:59 »

wbchgkv jesteś pewny że ryby nie potrzebują żadnych minerałów?
co do wyglądu to wiem ze to początki i jak na czarne wody to dobrze się zaczyna, bym sie zastanowił jednak nad jakimś akcentem roślinnym, w koncu w czarnych wodach tez występują   Wink

http://img187.imageshack.us/img187/5686/112broadsmall.jpg swietnie wygląda ten mech

albo korzenie pistii i anubias http://img802.imageshack.us/img802/1609/bw01122010.jpg

w końcu taki mały akcent z akwarium roślinniaka nie robi ;P Smiley Poszukaj też szyszek olchy, fajnie wyglądają na dnie i dają sporo garbników


Zapisane
wbchgkv
Pan akwarysta
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 557


Elektryka akwariowa mnie dobija ...


« Odpowiedz #28 : Styczeń 16, 2011, 21:39:44 »

U mnie w aparacie przy trybie nie-rozmazanym nie da się wylączyć lampy błyskowej. Jak flesz jest wyłączony, to zdjęcia wychodzą b. rozmazane.

Tak więc wybór - albo widać co jest w akwarium z odbiciem na szybie, albo widać rozmazane akwarium. Sad


Nie napisałem, że nie potrzebują minerałów. Napisałem, że pasuje im moja woda. Z tym, że u mnie jest około 10-15% kranówki i reszta osmoza. Do tego wlałem (dla ryb) po jednej dawce (wcisku) mikro i makro elementów dla roślin... Nie wiem, czy przydadzą się rybom, ale zawsze coś... Wink

Roślinek może wsadzę kilka, ale na pewno tylko i wyłącznie będą to pływające.
Zapisane

Uzależniony od stawiania trzech czarnych kropek...
NAZYWAM SIĘ >wbchgkv<. PROSZĘ POPRAWNIE WYMAWIAĆ I ZAPISYWAĆ IMIĘ MOJE!
Cerebus
Nowy
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #29 : Styczeń 16, 2011, 21:47:00 »

Tak już na marginesie uzupełnię to co powiedziałem : gdybym nie znał warunków i nie miał wątpliwości to bym w ogóle nie poruszał tej kwestii.
Mam je nadal (przejrzałem sobie atlas gatunków), ale spierać się nie będę, jeśli nie będziesz miał kłopotu to i nie ma o co - to jest najważniejsze .
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6
  Drukuj  
 
Skocz do: