Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « wbchgkv 360litrowa AMAZONKA z ALTUM PERU, drobnicą i kiryskami.
Strony: 1 2 [3] 4 5 6
  Drukuj  
Autor Wątek: wbchgkv 360litrowa AMAZONKA z ALTUM PERU, drobnicą i kiryskami.  (Przeczytany 21772 razy)
Gregory85
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 172



« Odpowiedz #30 : Styczeń 16, 2011, 21:48:20 »



Co do anubiasów to się nie zgodzę. Nigdzie nie znalazłem informacji, że anubias występuje w tym typie wód. Jak coś to już polecam żabienicę, która tam, często występuje. Pistia i mech też może być.
Zapisane

Zmiana obsady
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #31 : Styczeń 16, 2011, 21:48:55 »

Makro sie w ogóle nie przyda, bez roslin co najwyzej to zaszkodzi. Mozesz kupić specjalne minerały dla ryb, a te roslinne lepiej nie podawać wcale.
W wodzie wodociagowej masz juz wystarczajacą ilosc wszystkiego, IMHO wystraczy jak ja bedziesz mieszał z osmozą
Zapisane
Gregory85
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 172



« Odpowiedz #32 : Styczeń 16, 2011, 22:00:40 »

Wiadomo, liście dębu tam nie występują. Jednak daje to mimo wszystko zbliżenie do biotopu. Natomiast wrzucając tan anubiasa biotopem już tego się nie nazwie.  Będzie miał po prostu akwarium nie biotopowe i już. Takie moje zdanie.
Zapisane

Zmiana obsady
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #33 : Styczeń 16, 2011, 22:13:19 »

Anubias tak samo jak gałezie i liście dębu naśladuje jakiś wycinek amazonki, a co to za różnica czy roslina jest martwa czy żywa, ważne by spełniała swoje zadanie.
Zapisane
wbchgkv
Pan akwarysta
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 557


Elektryka akwariowa mnie dobija ...


« Odpowiedz #34 : Styczeń 17, 2011, 14:44:18 »

Nie będzie anubiasów i żabienic. Na pewno!

Pomyślę nad pływającymi, tzn. pistią.

 Cool
Zapisane

Uzależniony od stawiania trzech czarnych kropek...
NAZYWAM SIĘ >wbchgkv<. PROSZĘ POPRAWNIE WYMAWIAĆ I ZAPISYWAĆ IMIĘ MOJE!
patryk79
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 98



« Odpowiedz #35 : Styczeń 17, 2011, 14:56:11 »

Anubias tak samo jak gałezie i liście dębu naśladuje jakiś wycinek amazonki
Mogę zapytać, który konkretnie? Na roślinach kompletnie się nie znam ale gdzieś kiedyś wyczytałem, że anubiasy pochodzą z Afryki.
Zapisane

Pozdrawiam, Patryk

Hemichromis elongatus
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #36 : Styczeń 17, 2011, 15:08:56 »



Tak dla jasności: to nie jest żaden mech. To krasnorosty w akwa Rukiego. Ale myślę, że to dobry przykład dla tych, którzy twierdzą, że w zbiorniku na czystej RO może braknąć mikro. Skoro widać, że glony potrafią tak ładnie rosnąć to i woda nie jest taka sterylna jakby się niektórym wydawało.

Zbiornik jak na razie bez ładu i składu. Ale powodzenia w dalszym jego kształtowaniu Smiley
Zapisane

Cerebus
Nowy
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #37 : Styczeń 17, 2011, 15:44:37 »

U mnie w zbiorniku destylatu w instalacji chłodzenia komputerów rosły sinice.
Zgadnij jakie tam było makro  Cheesy
Zapisane
lajtowygosc
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 134


« Odpowiedz #38 : Styczeń 21, 2011, 15:40:26 »

Cześć, mam pytanko taki sam zestaw akwa + szafka widziałem na alledrogo, pytanie jaka jest całkowita wysokość tego zestawu.
Zapisane
wbchgkv
Pan akwarysta
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 557


Elektryka akwariowa mnie dobija ...


« Odpowiedz #39 : Styczeń 21, 2011, 20:30:55 »

szafka 80cm, akwarium 60cm, pokrywa 10cm, odjąć 3cm pokrywy, które zachodzą na akwarium, dodać 1cm karimaty, dodać 3cm podstawek pod szafką, daje to w sumie:

151 centymetrów. Cheesy
Zapisane

Uzależniony od stawiania trzech czarnych kropek...
NAZYWAM SIĘ >wbchgkv<. PROSZĘ POPRAWNIE WYMAWIAĆ I ZAPISYWAĆ IMIĘ MOJE!
lajtowygosc
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 134


« Odpowiedz #40 : Styczeń 21, 2011, 22:13:26 »

thx:)
Zapisane
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #41 : Luty 05, 2011, 05:22:07 »

Tak dla jasności: to nie jest żaden mech. To krasnorosty w akwa Rukiego. Ale myślę, że to dobry przykład dla tych, którzy twierdzą, że w zbiorniku na czystej RO może braknąć mikro. Skoro widać, że glony potrafią tak ładnie rosnąć to i woda nie jest taka sterylna jakby się niektórym wydawało.
widziałem w pomniejszeniu i sie nie przyglądałem specjalnie  Tongue co do glonów to ich tolerancja na zawartośc pierwiastków jest tak ogromna że nie porównywałbym jej z tolerancją ani roslin ani zwierzat akwariowych, do szczescia potrzebują troche organiki a jako aktywatora do wzrostu amoniaku, reszte przeboleją i i tak sie pojawią jak zabraknie konkurencji roslinnej i lub bakteryjno-grzybowej

patryk79 nasladuje to chyba nie to samo co występuje  ??!  Angry
Zapisane
patryk79
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 98



« Odpowiedz #42 : Luty 05, 2011, 08:09:27 »

patryk79 nasladuje to chyba nie to samo co występuje  ??!  Angry
Zgadzam się, to nie to samo. Jeśli naśladuje, to raczej kiepsko. Zresztą poco naśladować skoro można łatwo odtworzyć?
Zapisane

Pozdrawiam, Patryk

Hemichromis elongatus
wbchgkv
Pan akwarysta
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 557


Elektryka akwariowa mnie dobija ...


« Odpowiedz #43 : Luty 05, 2011, 12:24:50 »

Dzisiaj kupiłem 7 skalarów wielkości ciała - pięciozłotówki. W sklepie były pod nazwą ALTUM PERU. Ale nie łudzę się - wiem, że co najwyżej leżały w tej samej hurtowni koło prawdziwych ALTUMÓW. Woda bardzo się rozjaśniła od ostatniego zdjęcia. Wszystko było przez szyszki. PH spadło do 4-ech, kiryski ledwo dychały, a neony pływały przy powierzchni. Zmierzyłem pH i od razu podmieniłem 50% wody na RO+kranówka 1:1. Szyszki i torf z filtra wyrzuciłem. Wniosek: nie będą to typowe czarne wody. Co najwyżej JAKIŚ DOPŁYW AMAZONKI Cool

Jakiś czas temu byłem w sklepie. Kupiłem rogatka, troszkę kryptokoryn, a rzęsę przeniosłem z innego akwarium. Obecnie akwarium prezentuje się wiele lepiej niż na ostatnim zdjęciu. Choć, co przyznam jest trochę pustawo. Ale tak zostanie. Jak jest za dużo gałęzi i korzeni, to ryb nie widać, a rodzina dołuje mnie ciągłymi narzekaniami.

Obecna obsada to:
7 altum peru
11 neon simulans + 2 bystrzyk czerwony ze spadku
ok. 10 kirysów spiżowych (nie widać ich, więc ciężko policzyć; jednakże zwłok żadnych nie znalazłem więc powinna być początkowa ilość)
4 otoski - będzie więcej, ale nie spieszę się z ich zakupem
1+1 Pielęgniczka Ramireza - już 5 razy tarły się w moich akwariach (4 razy ikrę zjadały, za 5-tym przerzuciłem je do tego, rybki wykluły się, jak straciły żółtko, to żółtkiem je karmiłem, ale rozpłynęły się. Teraz w 30-tce będą Microrasbory Galaxy i RC). Teraz znowu się szykują. Samica przytyła, a samiec gania za nią. Może w 12 razy większym akwarium przeżyje narybek.

Do tego dokupię gupiki. Widziałem dziś w sklepie taką biało-kremową/ecru odmianę z małymi ogonami. Myślę o zakupie 1 samca i może 5-6 samic, żeby co jakiś czas skalary zjadały sobie kolację (z reguły u mnie w domu nie jada się kolacji Cheesy)

Wczoraj zmierzyłem parametry i wyszło w miarę OK, to znaczy:
NO3- równo 25mg/l wg JBL 5in1, a według kropelkowego Sery troszkę poniżej 25.
NO2- zero
NH3/NH4- już zero wg kropelkowego
Fe 0,05mg/l - spowodowane nieznaczną ilością kranówki z podwarszawskiego ujęcia
Cu zero, lana tylko zimna woda
GH poniżej 3 wb JBL 5in1, a wg kropelkowego Sery 4
KH coś pomiędzy 0-3 wg JBL 5in1, ale myślę, że 1-2
pH 6,0 wg kropelkowego Sery, a wg JBL 5in1 poniżej 6,4, znaczy skala się skończyła.


A właśnie! Zapomniałbym! Dorzuciłem 3 kokosy Cheesy

Zdjęcia zrobię wieczorkiem.
Miłego dnia wszystkim bez wyjątków!
Zapisane

Uzależniony od stawiania trzech czarnych kropek...
NAZYWAM SIĘ >wbchgkv<. PROSZĘ POPRAWNIE WYMAWIAĆ I ZAPISYWAĆ IMIĘ MOJE!
wbchgkv
Pan akwarysta
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 557


Elektryka akwariowa mnie dobija ...


« Odpowiedz #44 : Luty 05, 2011, 21:40:13 »

Zgodnie z obietnicą:

zdjęcia



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Niestety jakość jak zwykle - fatalna. SORKI ... Sad

Mam jeszcze film - proszę się nie śmiać z odgłosów - akcja przeczyszczanie rur przez MPWiK, co oznacza brak ciepłej wody Cheesy

  Grin
Zapisane

Uzależniony od stawiania trzech czarnych kropek...
NAZYWAM SIĘ >wbchgkv<. PROSZĘ POPRAWNIE WYMAWIAĆ I ZAPISYWAĆ IMIĘ MOJE!
Strony: 1 2 [3] 4 5 6
  Drukuj  
 
Skocz do: