Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: 25L dla krewetek by vento  (Przeczytany 8584 razy)
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« : Luty 25, 2011, 01:08:47 »

Witam!
Już pojedyncze foty tego zbiorniczka pojawiały się w innych wątkach, ale postanowiłem pokazać go w całej krasie Wink Nie lubię akwariów profilowanych, jednak do tego mam sentyment, bo przygarniając go od znajomej, na nowo zacząłem bawić się w akwarystykę. Było sporo przemeblowań, zmian w obsadzie roślinnej, podmianki korzeni i wreszcie patrząc na tego malucha, nie widzę nic, co chciałbym zmienić. Może Wy coś podpowiecie? ...a może nie Wink  Bardzo cieszy mnie w tym baniaku, fakt że od jakiegoś czasu nie wymaga niemal żadnej mojej ingerencji. Nie nawożę, niemal wcale nie przycinam, nie ustawiam co2. Jedyne działania pielęgnacyjne, to cotygodniowe podmianki połączone z oczyszczaniem jasnej plaży. Baniak żyje własnym życiem.
Ok-do rzeczy:

Szkło:  40x25x25 profil
Podłoże:  bazalt przysypany drobnym kwarcem; piasek kwarcowy jako ścieżka/plaża
Oświetlenie:  
                 Dziene: Ecolight 11W Aquael
                 Zmrok: 2xlampka z trzema diodami led
Filtracja: Najprostszy HBL 501 z wkładami wymienionymi na ceramikę i podwójną ilość gąbki. Na prefiltrze spora gąbka.
Nawożenie: BRAK Smiley)
Co2: BRAK Smiley)
Flora:
Hemiathus Callitrichoides Cuba
Hydrocortyle Leucocephalla
Mech Weeping Moss
Microsorium Narrow
Microsorium Windelov
Pelia
Vallisneria Spiralis
Fauna:
Krewetki Red Cherry








Wszelkie opinie i sugestie mile widziane.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2011, 01:11:22 wysłane przez vento » Zapisane

wbchgkv
Pan akwarysta
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 557


Elektryka akwariowa mnie dobija ...


« Odpowiedz #1 : Luty 25, 2011, 08:47:59 »

Ci powiem: trochę zatłoczone, ale bardzo fajne! Rośliny w dobrym stanie. Mech w siódmym niebie. Oby tak dalej!
Zapisane

Uzależniony od stawiania trzech czarnych kropek...
NAZYWAM SIĘ >wbchgkv<. PROSZĘ POPRAWNIE WYMAWIAĆ I ZAPISYWAĆ IMIĘ MOJE!
Boomer
Zainteresowany
**
Wiadomości: 82


« Odpowiedz #2 : Luty 25, 2011, 09:19:30 »

Jak dla mnie super, aż nie mogę uwierzyć że przy takim świetle bez nawożenia i CO2 roślinki w takim stanie Smiley

Ile krewetek masz w tej chwili w baniaku ?
Mały heniek przy takim świetle daje radę ?
Mógłbyś opisać fotki strzałkami gdzie która roślina się znajduje?
Te większe oczywiści widzę ale niektóre na tych fotkach bardzo niewyraźne.
Mam pytanie odnośnie umocowania mchu. On na korzeniu, a korzeń stoi na bazalcie czy go do szyby przymocowałeś ?
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #3 : Luty 25, 2011, 10:36:12 »

Dzięki za opinie!
Tu link do pełnego rozmiaru zdjęcia:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/c48f107497526fe9.html
Rośliny od lewej strony:
z tyłu Vallisneria Spiralis (trawa) przed nią Hydrocortyle Leucocephalla (z okrągłymi liśćmi), przed nią kilka sadzonek małego heńka. Dalej w prawo weeping na korzeniu. Spomiędzy niego wystają pojedyncze listki microsorium, a te dwie jasne plamki na środku (w tym jedna w najwyższym punkcie korzenia) to pelia.
Krewetek nie jestem w stanie policzyć-zaczynałem od 20 szt. Kilka tygodni temu odsprzedałem ponad 100szt z tego zbiorniczka, ale nadal kiedy sypię pokarm na plażę, robi się ona czerwona Wink O przesadę w ilości krewetek się nie boję, bo same regulują swój przyrost. Jeśli jest ich za dużo, przestają się rozmnażać, lub samice noszą tylko po kilka jaj. Jak tylko odłowiłem te 100szt, pozostałe samice natychmiast zaczęły nosić odwłoki pełne jajek Wink
Mały heniek niemal stoi w miejscu-wsadziłem jakiś miesiąc temu 3 sadzonki i nie jest go oszałamiająco więcej w tej chwili. Ale nie marnieje, ani nie gnije, więc niech sobie będzie.
Korzeń jest zagłębiony w podłożu, bez żadnego mocowania. Na początku przytrzymywał go przy dnie kamień, który wyjąłem, jak tylko korzeń zaczął tonąć. Mech do korzenia przymocowany jest zwykłą czarną nitką. Na dnie mech przywiąany jest do małych płaskich łupków, osadzonych w podłożu.
pozdrawiam
Zapisane

bebikk
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718

nowa przygoda z krewetkarium


« Odpowiedz #4 : Luty 28, 2011, 00:10:30 »

a ja widze tutaj pewne podobienstwo z filmiku na YT o naladniejszych akwariach swiata, tez taki motyw sie pojawil, moze nie dominowal tak mech, ale jednak optycznie zblizony widok do tego zrobiles. Jest ladnie jak dla mnie Wink
Zapisane

w kupie siła więc napakujmy do 25l jak najwięcej ryb!
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #5 : Luty 28, 2011, 00:22:30 »

możesz link podrzucić? Też chętne obejrzę Wink
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #6 : Marzec 13, 2011, 01:31:37 »

Po cotygodniowych porządkach, czas na kilka fotek Wink

Całość-bez wycinania zdjęcia-razem ze sprzętem


Kolacja:



Jedna z samic z jajkami:


I moja duma-hydrocortyle leucocephala wyrosła ponad taflę wody, więc mam ją teraz w obu formach emersyjnej i immersyjnej:

Zapisane

akwarystycznie
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 333


« Odpowiedz #7 : Marzec 13, 2011, 09:23:10 »

Dla mnie Twoje krewetkarium jest FENOMENALNE. Naprawdę jeden z najładniejszych zbiorników jakie widziałam do tej pory na oczy. Smiley Gratuluje. I szczęściarzem jesteś, że Ci się tak wszystko układa! Brawo.
Zapisane

The only place where success comes before work is in the dictionary.
("Jedyne miejsce gdzie sukces przychodzi przed pracą jest w słowniku" - angielskim)
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #8 : Kwiecień 24, 2011, 01:21:07 »

Mała aktualizacja.
Na początek wrzucam zdjęcie z zakładania tego zbiornika-ostatnio je znalazłem. Miło patrzy się jak mała paskuda zamieniła się w coś całkiem przyjemnego:



A teraz wygląda tak:







I mieszkańcy przy kolacji:












Przy okazji podepnę pod temat drugie krewetkarium. Tytuł wątku nadal się nie zmienia, bo to też 25L dla krewetek Wink

Zbiornik: 25L (40x25x25)
Podłoże: ADA Amazonia I + posypki: Pentac P, Pentac W.
Oświetlenie: Belka ze świetlówką 15W Degenbao Water Plant.
Filtracja: HBL-501-gąbka,
                      HBL-301-gąbka,
                      Resun CO-20-gąbka, zeolit, ceramika
                     (dwie kaskady HBL dodałem niedawno).
Nawożenie: po walce z glonami przestałem nawozić słup wody-Amazonia na razie dostarcza roślinom wszystkiego czego potrzebują. W planach EI-zbiornik doświadczalny.
Co2: Butla 1,5kg,spiek ceramiczny.
Flora:
Microsorium Narrow
Microsorium Windelov
Microsorium Trident
Weping Moss
Blyxa Japonica
Cryptocoryne Vendti
Hemianthus Micranthemoides
Fauna: Brak

Kilka fotek z małym toutorialem z powstawania:



















Przez kilka miesięcy męczyły mnie wszelkiego rodzaju glony-zapewne przez złe podejście do kwestii nawożenia przy tak aktywnym podłożu. Po zainstalowaniu dodatkowych filtrów i odłożeniu na bok wszystkich nawozów, wreszcie wszystko się unormowało.
Wszelkie komentarze miło widziane.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2011, 08:05:48 wysłane przez vento » Zapisane

zibi
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 563


kocham to ;]


« Odpowiedz #9 : Kwiecień 24, 2011, 07:22:36 »

Przez kilka miesięcy męczyły mnie wszelkiego rodzaju glony-zapewne przez złe podejście do kwestii nawożenia przy tak aktywnym podłożu.

co miałeś na myśli? za dużo nawozów lałeś?
Zapisane

o sobie: cieszę się, że mam 20 lat;

aktualne zajęcie: w piłkę gram;



http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=25776.msg238930;topicseen#msg238930
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #10 : Kwiecień 24, 2011, 08:39:18 »

Przez kilka miesięcy męczyły mnie wszelkiego rodzaju glony-zapewne przez złe podejście do kwestii nawożenia przy tak aktywnym podłożu.

co miałeś na myśli? za dużo nawozów lałeś?

Tak mi się wydaje. Zacząłem od samego potasu i było ok, ale kiedy rozpocząłem dawkowanie PG, od razu wysypało wszelkim badziewiem Sad
Dedykowane do tego podłoża nawozy ADA zawierają zbilansowane, lecz bardzo niewielkie ilości macro i micro elementów, a linia PG to już zupełnie inne proporcje.
Zapisane

zibi
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 563


kocham to ;]


« Odpowiedz #11 : Kwiecień 24, 2011, 08:47:41 »

szkoda, że to nie OW wtedy byłoby idealnie  Wink
a tak daje 5+  Grin
Zapisane

o sobie: cieszę się, że mam 20 lat;

aktualne zajęcie: w piłkę gram;



http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=25776.msg238930;topicseen#msg238930
natka43
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 80

Uwielbiam gupiki


« Odpowiedz #12 : Kwiecień 27, 2011, 19:18:39 »

Moim zdaniem cuudownie.Zazdroszczę.A tak po za tym to jak przywiązujesz microsorium??Normalnym sznurkiem do kamienia i będzie rosło czy jak??
Zapisane

Damian12
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #13 : Kwiecień 27, 2011, 21:02:26 »

Najlepiej wędkarską żyłką lub nitką
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #14 : Kwiecień 28, 2011, 00:10:59 »

Moim zdaniem cuudownie.Zazdroszczę.A tak po za tym to jak przywiązujesz microsorium??Normalnym sznurkiem do kamienia i będzie rosło czy jak??

Zwykłą czarną nitką-tą samą, którą przymocowuję mchy. Tyle że przymocowuję je do korzeni a nie do kamieni-ale efekt będzie ten sam.


Dzięki za opinie Wink
Zapisane

Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: