Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « 200l ogólne by stachuybka po restarcie
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 200l ogólne by stachuybka po restarcie  (Przeczytany 4361 razy)
stachurybka
Nowy
*
Wiadomości: 45


« : Maj 04, 2011, 21:19:02 »

No i stało się... Postanowiłem zrestartować swoje akwa 200 litrów ze względu na niemozliwą do odłowienia bandę kosiarek oraz ten tego moje widzimisie Grin. Woda wróciła w 80% stara, filtry oraz większość podłoża i zwierzyna również.
Akwarium - wymiary: 100 dł 400szer 50wys
Filtr - eheim 2228 eheim biobal 550lh
Oświetlenie - 2x39 2x45, moc, t5 plus odbłyśniki na razie 7 godzin, będę zwiększał do 11
Grzałka - brak

Podłoże - Pierwsza warstwa -ziemia uniwersalna mineralizowana z gliną, jbl manado (substrat) węglem aktywnym oraz bakteriami Ada ok 3 cm
             Druga warstwa - żwir (z przed restartu wyjęty z akwarium i niewypłukany wraz z całym dobrem wrócił do środka) od 1-6 cm
             trzecia warstwa - Filtus floran warstwa od 5-8

Woda - parametry dzień po zalaniu
Ph 6,6
gh 13
kh 8
no3 5
po4 0,4
no2 0
fe 0,05
temp 23-25 stopni.
Co2 z butli przez reaktor z filtra narurowego
Nawożenie - słup wody na razie brak, niech się roślinki zaaklimatyzują, substrat hand made w podłożu (ziemia plus dodatki)

Flora - rośliny
heterka, henie mały i duży, aromatica, anubiasy, microzoria, ludwigie, micromantheum, blyksa, stauroguna, subwassertang, willow,sagitaria subulata
Fauna - neon innesa 24 sztuki
           endlerki 6 sztuk
           narybek platynki 6 sztuk
           kilka małych kirysów i zbrojników
           red scherry od kundelków po sakurki xxx sztuk
           będą jeszcze jakieś razborki i otoski

Zdjęcie z  02.05.2011 na drugi dzień po zalaniu woda jeszcze nie do końca sklarowana
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bdf35f0fb6a526fd.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c423775b1115fe53.html
Zapisane
shogun4
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 508



« Odpowiedz #1 : Maj 05, 2011, 00:03:17 »

Niby misz-masz różności, ale widać że przemyślany i jest naprawdę ładnie. Już widać, że będzie fajny efekt jak podrośnie. Ostatnio mało kto tu startuje w taki przemyślany sposób... Powodzenia!
Zapisane

stachurybka
Nowy
*
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #2 : Maj 05, 2011, 12:35:42 »

Fajnie że Ci się podoba, ja sam nie jestem pewien co z tego wyjdzie  Grin. W każdym razie poprzednio to dopiero było przechwaszczone  Grin Grin Grin. teraz chciałem żeby rośliny trzeciego planu utworzyły ścianę, plan drugi to po bokach korzenie a na środku niewysokie rośliny które stworzą niewysokie max 15 kępy. Plan pierwszy to mały henio po środku i staurogyne po bokach. Ogólnie szkoda mi było wyrzucać roślin stąd tyle rodzajów. Myślę że z biegiem czasu wyleci heteranthera i ludwigie a zamiast niej będzie rotala gren, na środkowym... cóż mam dylemat czym wypełnić środek...Na pewno wyleci subwassertang, Zobaczymy czy blyxie spodoba się podłoże. Zastanawiałem się czy dużego henia nie dać na śodek ale jak dla mnie za szybko rośnie. Macie jakieś pomysły co ładnego wrzucić na drugi plan albo co zmienić?
Zapisane
stachurybka
Nowy
*
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #3 : Maj 24, 2011, 22:00:39 »



Zdjęcie z dnia 15.05.2011 czyli 13 dni po zalaniu
Niestety coś mnie podkusiło i wcisnąłem dość sporo tabletek tetry  Grin micro z potasem, fakt roślinki ładniejszą mają zieleń i czerwień ale niestety pokazały się wszystkie możliwe rodzaje glonów  Grin Grin Grin z którymi podjąłem walkę, zobaczymy kto wygra. Pokazały się krótkie nitki, krasnorosty, zielenice punktowe oaz nalot na szybie, czyli wszystkie możliwe cuda na kiju  Grin. Na razie wydłużyłem czas świecenia, dołożyłem co2 i easy carbo, zwiększyłem dawki macro odstawiłem micro...
Na dzień dzisiejszy podaję następującą mieszankę w ilości 6ml dziennie:
1litr wody ro
150 gr kno3
15 gram kh2po4
50 gram k2so4
zastanawiam się czy nie podnieść trochę fosoranów ze względu na kropki na szybach w tej chwili mi wychodzi ok
2,4 ppm na tydzień po4
22 ppm na tydzień no3
20 ppm potasu ogółem z kno3 k2so4 i kh2po4

Co myślicie?
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2011, 22:38:35 wysłane przez stachurybka » Zapisane
moroboro
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 220


« Odpowiedz #4 : Maj 25, 2011, 15:05:29 »

Wydaje mi się, że walcząc z glonami skraca się świecenie... Tak do 4-5 godzin.
Zapisane
tomes
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 326



« Odpowiedz #5 : Maj 25, 2011, 19:37:29 »

ale niestety pokazały się wszystkie możliwe rodzaje glonów  

a pamiętasz jak w wątku "Problem z roślinami skręcanie młodych liści i stożków proszę o pomoc" odwodziłem Cię od restartu  Smiley Wink

ale powiem,że akwa ładne po tym restarcie

a glony.... rośliny będą zdrowe, to glony same powinny zniknąć i rzadne skracanie świecenia moim zdaniem nie jest dobre.

ustal jakieś nawożenie, światło 9h i trzymaj się tego 3 tyg. nawet jak początkowo będziesz miał wrażenie że glony nie odpuszczają
Zapisane

stachurybka
Nowy
*
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #6 : Maj 25, 2011, 22:04:52 »

ale niestety pokazały się wszystkie możliwe rodzaje glonów  

a pamiętasz jak w wątku "Problem z roślinami skręcanie młodych liści i stożków proszę o pomoc" odwodziłem Cię od restartu  Smiley Wink

ale powiem,że akwa ładne po tym restarcie

a glony.... rośliny będą zdrowe, to glony same powinny zniknąć i rzadne skracanie świecenia moim zdaniem nie jest dobre.

ustal jakieś nawożenie, światło 9h i trzymaj się tego 3 tyg. nawet jak początkowo będziesz miał wrażenie że glony nie odpuszczają
Pamiętam pamiętam, ale teraz mam tak jak chciałem, Rośliny rosną ładnie i nic się nie skręca, pewnie nie miałbym glonów ale też ludwigii i krewet a tak dumnie paradują bez kosiarek Grin... fakt, niektóre rośliny tak naprawdę niedawno zaczęły odbijać.
Myślę, że glony wcześniej czy pózniej odpuszczą, w sumie to najwięcej jest krasnali ale mam zamiar wytruć je easy carbo, stałym dużym nawożeniem, podciągnać jeszcze co2 i światło w górę. też nie jestem zwolennikiem skracania czasu oświetlenia.
Zapisane
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #7 : Maj 28, 2011, 21:21:51 »



Po dołożeniu tabletek limnophilia się zaróżowiła od góry czy tylko od dołu? Niedawno dostałem tą roslinę i się właśnie zastanawiam jak jej dogodzić  Grin

Co do problemów z glonami to nie podnoś fosforanów tak szybko, najpierw podnieś CO2 na maxa dopiero w tedy jak będą się pojawiać nowe kropki na lisciach dodaj fosforu
Zapisane
stachurybka
Nowy
*
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #8 : Maj 30, 2011, 00:23:09 »

Zaróżowiła się od spodu, mam wrażenie, że ona od góry zawsze jest zielona i nie wybarwia się na czerwono, nawozy dodaję stopniowo, glony stanęły, nowe się nie pokazują, więc tragedii nie będzie  Grin. Po zwiększeniu dawek macro limnofilia trochę zbladła. Dzisiaj ją przyciąłem bo już mi z akwarium wychodziła.
Petro jak wymyślisz coś, żeby ją ładnie wybarwić daj znać.
Zapisane
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #9 : Czerwiec 02, 2011, 23:15:40 »

Raczej potrafi się wybarwić nawet od góry na krwistą czerwień  Wink w necie takie cos znalazłem
 
moja póki co zielona, jeszcze nie zacząłem limitowania bo musze najpierw trawnik z elantine odbudować  Tongue
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2011, 14:11:17 wysłane przez Seboos » Zapisane
stachurybka
Nowy
*
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #10 : Czerwiec 08, 2011, 21:01:25 »

Kurczę zobaczymy czi Ci się uda
Mnie natomiast rotala gren marnieje dostała plam na liściach, przezroczystych przechodzących w czarne. to samo indica. reszta oki. Czyzby potas, czy jakie s micro?
Edytuję żeby nie nabijać postów. Glony odpuszczają, zostały resztki krasnali na starych liściach ale naprawdę niewiele, nitek brak, nie pojawiła się spirogyra ( między innymi powód restartu) rośliny rosną jak na drożdzach, okazało się że rotalom brakowało micro. Zmieniłem micro i jest oki. Jak mi się uda machnę jakąś fotkę przed przycinką.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2011, 10:00:53 wysłane przez stachurybka » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: