Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « ssebastiann Towarzyskie 180L i Gupikarium 70L
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: ssebastiann Towarzyskie 180L i Gupikarium 70L  (Przeczytany 5524 razy)
ssebastiann
Rybnięty
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 38



« : Wrzesień 02, 2012, 17:43:45 »

Akwarium Juwel 180 L

Oświetlenie 2x45W w wyposażeniu akwarium

Filter Juwel bio w wyposażeniu Akwarium

Temperatura 26 C

Ryby:
Akwarium w tej chwili dojrzewa, jest w nim narybek ( 4szt ) gupik endlera oraz 20 młodych krewetek Myślę czy nie wrzucić 5 młodych okolo 2 cm zbrojników niebieskich.
Za dwa tygodnie dojdą ryby z drugiego już starego akwarium przeznaczonego dla gupików

Ogólnie będzie tak:
4x mieczyk hellera
5x kirysek
2x sum szklisty
1x skalar ( został po koledze )
3x zbrojnik niebieski
12x neon innesa
5x rasbora galaxy
kilka helenek
może krewetki kilka sztuk jak skalar ich nie dorwie??

Rośliny:
Sagittaria subulata - 2szt
Limnophilia sessiflora 7szt
Żabienica amazońska 2szt
Żabienica chyba Ozelot 1 szt
Nurzaniec kilka sztuk
Kryptocoryna wendti - około 30 szt
Duży heniek - kilka gałązek
Wgłębka
Mech który wygląda jak algi morskie taki galaretkowaty nie znam nazwy
Anubias jeden rozrośnięty na korzeniu od Edisona Smile tu nie jestem pewien jaka to odmiana
Anubias nana malutki z pozostałości po krasnorostach
Paprotnice - 15 szt
coś jak koniczynka chyba marsylia - kilka sztuk
kilka sztuk Hydrocotyle leucocephala

Ph 7,5
KH 20
GH 20
Zastosowałem wkład torfowy w filtrze i dolewana będzie przy podmianach woda RO z uzdatniaczem

Nawożenie:
Podłoże JBL substrat - 10kg + JBL Manado 20kg
Easy carbo w płynie
nawóz z allegro : http://allegro.pl/nawoz-dla-roslin-kh2po4-kulki-tytanit-miernik-i2552108936.html









Akwarium 70L

Oświetlenie świetlówki 35w

Filtr Fan2

temperatura 26 C

podłoże żwir nawożenia brak

Ryby : ( w tej chwili ryby z dużego dojrzewającego akwarium czekają na przerzut Smiley
ostatecznie bedzie tak
Gupiki około 12 szt
3x kirysek

Flora:
sporo Microsorium
Mech jawajski
wgłębka
jakaś plecha
kryptocoryny
paprotnice
i inne jakie to nie wiem Smiley






« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2012, 20:59:29 wysłane przez ssebastiann » Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #1 : Wrzesień 02, 2012, 19:22:30 »

Co to za tło?
Wygląda okropnie.
Obsada też niezbyt ciekawa. Jesteś przed zarybieniem więc masz szanse korygować.
Wg mnie, do oddania żagiel i mieczyki.
Dokup tym sumikom kilku "kolegów".
Dokup kilka rasbor i będzie ok.

Zapisane

ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 03, 2012, 06:39:52 »

Wg mnie, do oddania żagiel i mieczyki.
Żagiel rozumiem, ale dlaczego mieczyki do oddania?

Tło faktycznie psuje efekt, ale nie jest źle Smiley To małe akwarium też wygląda na świeże.
Zapisane

ssebastiann
Rybnięty
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 38



« Odpowiedz #3 : Wrzesień 03, 2012, 14:14:54 »

Tło może sie nie podobać bo zdjęcie nie oddaje efektu 3D jednak jest to nowe tło ze specjalną folią przyklejaną na stałe do przedniej szyby które kosztowało mnie więcej jak akwarium i na żywo daje na prawde ciekawy efekt głębi akwarium wygląda jak by miało około metra szerokości dlatego tło zostaje :p Stare małe akwarium ma pół roku jest po przycince starych roślin i dołożeniu kilku nowych dlatego może wyglądać jak nowe Smiley
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #4 : Wrzesień 03, 2012, 18:53:26 »

Wg mnie, do oddania żagiel i mieczyki.
Żagiel rozumiem, ale dlaczego mieczyki do oddania?

Tło faktycznie psuje efekt, ale nie jest źle Smiley To małe akwarium też wygląda na świeże.
Jakoś mieczyki nie pasują mi do reszty obsady.
Wg mnie lepiej jest oddać meczyki i zwiększyć ławice, no ale to tylko moje zdanie Smiley
Zapisane

ssebastiann
Rybnięty
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 38



« Odpowiedz #5 : Wrzesień 09, 2012, 12:47:05 »







Jednak akwarium to postaram się obsadzić mało wymagającymi kryptokorynami, mchem jawajskim , microsorium to kmoże nie bede zmieniał światła
 Rryby które w nim będą pływać to:
Mieczyki 4 szt ( podobają mi się więc jednak zostaną mrs Smiley
Gupiki 4 szt
Platynki 1 szt docelowo 2 szt
kiryski 2 szt docelowo 6 szt
zbrojnik niebieski 0 docelowo 2 szt
ślimaki zatoczaki hodowane na pokarm dla helenek w dużym zbiorniku
Skalar jutro idzie do sklepu

Skład chemiczny wody:
Gh - 12
Kh - 9
Ph - 7,2



W dużym akwarium:
13 neonów innesa
2 razbory galaxy docelowo 8szt
sum szklisty 2 szt docelowo 4 szt
kiryski 4 szt docelowo 6 szt
zbrojnik niebieski 4 szt młodych docelowo 2szt
krewetki 25 szt
helenki 9szt

Skład chemiczny wody po tygodniu w dużym zbiorniku przy stosowaniu torfu w filtrze:
Gh - 17
Kh - 9
Ph 7,5


myślę żeby dokupić jeszcze parke ramirezek i 4 szt prętnika karłowatego i to by było na tyle chyba zdjęcie małego juwela wrzuce jak zrobie fotki
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2013, 23:00:05 wysłane przez ssebastiann » Zapisane
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #6 : Wrzesień 09, 2012, 14:23:50 »

Jak już chcesz mieć sumika szklistego to min 10szt. To ryba, która musi być trzymana w większej grupie. Poza tym dla dobrej kondycji ryb niezbędny jest silny prąd wody.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
ssebastiann
Rybnięty
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 38



« Odpowiedz #7 : Kwiecień 09, 2013, 22:57:12 »

Mała aktualizacja, zbiorniki mają już około 8 miesięcy, akwarium z karasiami przeniesione do kolegi zostały dwa juwela 180 i 100 Litrów doszedł kotnik na endlerki 60 Litrów Elite z słabą lampą 15W czyli tylko 0,25W/Litr jednak po 4 miesiącach rośliny rosną w miare dobrze jak na takie światło, wody w kotniku nie podmieniam na świeżą tylko dodaje co tydzien wode z podmiany w dużym 180 litrowym akwarium.

Juwelki w kupie:



180 Litrów:





100 Litrów:



Kotnik: około 60 litrów:



Zapisane
Irishman
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 199



« Odpowiedz #8 : Kwiecień 11, 2013, 01:46:50 »

@ssebastian

Jak sie tobie zachowuja CPD?
Masz ich nadal 5 sztuk ?

plywaja razem, czy kreca sie w gestwinie nie zwracajac na siebie uwagi?


Pytam, bo sam zauwazylem, ze gdy mialem ich kilka, to siedzialy zupelnie pochowane , od czasu do czasu jedna czy dwie cepedki wyplynely.
Teraz jak mam ich okolo 20  to plywaja  razem w jednej lub dwoch grupach i staly sie znacznie odwiazniejsze ( czytaj :  widuje je pod lustrem wody, jak i na odkrytym terenie..)
Zapisane

ssebastiann
Rybnięty
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 38



« Odpowiedz #9 : Kwiecień 11, 2013, 09:03:16 »

No właśnie irishman musze dokupić bo u mnie całkiem poginęły w gęstwinie, powydawałem neony i w to miejsce przyjdą razbory galaxy Smiley niestety u mnie w mieście nie do dostania, jak będę w Dublinie to musze poszukać, może polecisz jakiś dobry sklep ??
Zapisane
Irishman
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 199



« Odpowiedz #10 : Kwiecień 11, 2013, 15:25:15 »

No właśnie irishman musze dokupić bo u mnie całkiem poginęły w gęstwinie, powydawałem neony i w to miejsce przyjdą razbory galaxy Smiley niestety u mnie w mieście nie do dostania, jak będę w Dublinie to musze poszukać, może polecisz jakiś dobry sklep ??
No no pozdrawiam kolege z poludniowej Irlandii :-) . Na wschodzie chyba cywilizacja juz jest, bo maja wieksze pojecie o rybach i sprzecie.  Sprawdz sobie sklep www.aquaworld.ie Maja chlopaki rozbudowany sklep internetowy, maly sklep stacjonarny z kilkunastoma akwariami, a jakociekawostka fakt, ze w 100% polski sklep.

Drugi sklep najwiekszy w ire, to seahorse aquariums, miejsce w ktorym najwiecej kasy zostawiam. Jest jeszcze swietny tani sklep w irl polnocnej nazywa sie grosnevor tropicals. Maja duzy wybor i naprawde niskie ceny jak na wyspy.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: