Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 112l HT i 212l LT Bagniak  (Przeczytany 4158 razy)
Bagniak
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 48


Wersja robocza


« : Luty 03, 2013, 16:56:10 »

Witam
I od razu przepraszam za jakos fotek Smiley
Akwarium: 80x35x40 proste 112 l ( ok 84 l). Wystartowało  15.12.2012
Filtracja: Aquael multikani 5 l (5 modułów ); prefiltr z gąbki ;4 moduły ceramiki;1 moduł gąbka orginalna+te co oddzielały kosze.
Oświetlenie:  Pokrywa samoróbka 3x swietlówki kompaktowe 6500K 865 1200lumenów 20W „Leuci”( były cztery ale się patrzec się nie dało ).  czas oswietlenia 10.00-20.00
Grzałka :Elite 100 W
Podłoże : Ada amazonia new 4l  zawiniete w moskitiere zajmuje 2/3 pow akwarium liczac od tyłu zasypane żwirkiem do wys. 5 cm ( jest to wersja oszczednosciowa  bo akwarium zamienie na większe 200 l  za 3-5 mies)
Woda : RO+ uzdatniacz z soli kupowany na allegro. Podmiana 30% raz w tygodniu
Woda w akwarium  
TwW 5
TwO 8-10
Ph 6,6- 6,7
No3, PO4, Fe -utrzymywały się w normie, teraz już niemierze bo cos mi nie idzie z ta alchemią
Nawozy:
-CO2 z butli 8 b/s,  elektrozawór ,licznik bąbli  szklany dyfuzor 35mm  znajduje się pod wlotem i wylotem filtra ( chciałem nad nim  dac jeszcze dzwon dyfuzyjny ale się nie zmiescił Smiley . CO podawane jest 30 min po właczeniu oswietlenia i i odcinane 45min przed koncem.
Raz w tygodniu :
15ppm K2So4 z soli
10ml Kobaltosan „tropical”
0,5 kropli  Biostymulatora Ti (Tytan)
Codziennie:  
-Mikro z soli (B,Cu,Fe,Mn,Mo,Zn) podawane do wartosci 0,50 ppm Fe (wyliczone raz  korekta początkowo co tydzien teraz wcale)
-Makro z soli, podawane do wartosci NO3 3,0ppm; PO4 0,30ppm K 3,0ppm (korekta początkowo co tydzien ostatnio wcale)
po przycince: EC wymiennie z aqua art carbo 12ml przez trzy dni( na wszelki wypadek, traktowane jako zabezpieczenie przed glonem)
Dodatki: torf granulowany 100g wymieniany co trzy tygodnie, i wywar z 6 szyszek raz w tygodniu, dla kolorku
Testy: NO3,PO4 ToW , TwO  wykonczone i chyba już nie kupie
 Ph tester elektroniczny -no to, to się przyda zwłaszcza przy moich kombinacjach
Rośliny:
-Hemiantus micranthemoides
-Nomaphila stricta
-Microsorium pteropus
-Bacopa Carolinina
-Bacopa Australis
-Ceratoperis corunta
-Ceratoperis thalictoides
-Limnophila sessiliflora
-Rotala rotundifolia
-Hygrophila polysperma
-roslina X (dodam zdjecie może ktos rozpozna, dostałem ją gratisem do jakiś zakupów na woreczku było napisane „EuAralis Stellata”)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3a2a8a186f2ad65f.html

no i moje porażki :
-Ludwigia respens (leży płasko na gruncie i trawnik ja zarasta, podnosze ja i podpieram a ona kładzie się na nowo)
-Hedytois salzmanii ( rosnie powoli i przegrywa wyscig z trawnikiem, a tak to listki ma ok)
Ryby :
4 szt  P. Ramireza (2 pary )
 Prysteleki 7szt
Żałobniczki 10szt
kosiarki 3szt ( w tym akwarium tylko podrastaja wymienie je na Otoski)
neon 3 szt ( do oddania)
Cesarska Tetra 1 szt( do oddania)

Opis: Akwarystyka roslinna w takim wydaniu zajmuje się od ok 3 mies w tym akwarium dopiero się ucze przycinania i zachowań  gatunków. W dodatku to ogromna frajda tak sobie poprzycinac, tym bardziej ze do drugiego mojego akwarium  to łap raczej nie ma co pchac . Od około 6 lat mam akwarium , ale traktowałem je dotychczas jako ozdobna lampke.






-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Oto moje akwarium po restarcie. Akwarium 212 l  25.01.2013.
Akwarium:120x40x50 Profil 212 l (170-180 l)
filtracja: Tetra Tec 700  biolog
            Aquael fan-3  mechanik
Oświetlenie: 2x30W Flora-glo, Aqarelle -jako ze to ma być LT wróciła stara klapa, jeśli stwierdze ze jednak swiatła jest za mało zamienie ja na pokrywe samoróbke 4x30W
Grzałka: Elite 150W – Nastawiona na 24°C ale pokrywa grzeje tak ze jest 26°C
Podłoże:  Na bazie ziemi ogrodowej. 4L torf ;4l podłoże kwiatowe, 2,5l keramzyt 16-20mm; 2,5l keramzyt potłuczony młotkiem na mniejszą granulacje. Na samym dnie 3 l glinki takiej z której kiedys robiło sie  cegły podobno ma sporo Fe. Całosc zasypana mixem żwirków kwarcowych 2-6mm.
Woda: RO+uzdatniacz z soli
Woda w akwarium:
TwO 10
TwW 6
Ph 6,6
Co2 odłączone (ale się zastanawiam)
Nawożenie: na starcie dolałem tylko 30 ppm K2So4
Rośliny:
- Cryptocoryne wendetii ( forma zielona i czerwonobrązowa)
-Cryptocoryne  ciliata/ condrata ( dostałem ja kiedys jako  Kryptokoryne sercolistna)
-Ceratopteris thalictroides ( Różdżyca ruwetkowata)
-Anubias bateri var nana
-Anubias bateri var bateri
-Microsorium pteropus
Na próbę  zasadziłem tez:(małe sadzonki na razie nie widac, zobaczymy czy urosnie w takim swietle)
-Heterantera Paskowana
-Limnofila  Bezszypułkowa
-Bacopa Australis
Ryby:
Stara obsada niedługo odejdą na wieczne łowiska Smiley
 Razbora klinowa 23 szt
 Fałszywa kosiarka 2szt
Zbrojnik niebieski 2 szt (para)
Nowe ryby:
Barwniak czerwonobrzuchy 3 szt (2+1)
Gurami dwuplamiste 6szt marmurkowych niebieskich( 1 szt dorosła  dostalem od kolegi)
                                   2 szt marmurkowych czerwonych
Bocja wspaniała 2 szt (dokupie jeszcze jedna lub dwie)
Bocja siatkowana 1 szt (podarowana przez kolege , może będzie jej weselej  w towarzystwie innych bocji).
No i małe stadło jakis zdegenerowanych gupików na żywy pokarm
Ozdoby:  2 mangrowce , i sporo wierzby mandżurskiej , trzy nowe kawałki drewna celowo zostawiłem nieobrane, są spreparowane wierzba tak wyglada na początku.


A to stary układ który ze zmianami funkcjonował ok 6 lat


Opis:Zawsze nie rozumiałem co to znaczy inspiracja w opisach zbiorników, aż do zeszłego lata. Szedłem sobie na ryby brzegiem kanału który zbiera wode z rowów melioracyjnych i wpływa do torfowiska( czy raczej połaczonego ze soba szeregu jeziorek w otoczeniu bagna). Kanał miał z jednej strony brzeg zarosniety Olcha i Wierzbą a ich korzenie zwisały do wody, ilosc rybek które tam przebywały zdziwiła mnie ogromnie. Od tego czasu chciałem mieć takie właśnie akwarium, no i chyba mam. Tyle ze w wersji tropikalnej. Co prawda zrezygnowałem z kryjówek dla ryb w postaci puszek po Coca-coli i Lechu pilsie( za namową żony Smiley ), ale chyba akwarium nie straciło nic z naszej NevNature.





« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2013, 22:57:03 wysłane przez Bagniak » Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #1 : Luty 03, 2013, 18:15:24 »

Zbiornik z anubiasami wygląda rewelacyjnie!!! Zwisające korzenie robią robotę!
Gratulacje pomysłu i wykonania!

Edit:

Roślina o którą pytasz to eustralis stellata, ale chyba brakuje mu światła.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2013, 18:20:44 wysłane przez vento » Zapisane

Bagniak
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 48


Wersja robocza


« Odpowiedz #2 : Luty 03, 2013, 18:24:21 »

Dzieki za podpowiedz.Rosnie prosto pod swiatełkiem. Tylko troszku przypaliłem ja ostatnio nawozami ale dochodzi do siebie.  Smiley
Zapisane
Reno
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 454


Powrót do młodości...


« Odpowiedz #3 : Luty 04, 2013, 19:58:29 »

Bardzo lubie razborki...kiedyś dawno temu miałem ładnie prezentuja sie na tle zieleni zieleniaka Smiley no ale w tzw. amazonce ich brak
Zapisane

Moje akwarium: 200L Dorzecze Amazonki
Moje GG: 911966
Bagniak
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 48


Wersja robocza


« Odpowiedz #4 : Luty 04, 2013, 22:55:24 »

Razborki na poczatku marca bedą miały 4 lata, juz mi sie troche opatrzyły. Miałem ich 50 zostało 23, jak na nie patrze to mam przegląd schorzeń starosci. Jedna krzywa druga garbata itd. ze dwie slepe też znajdziesz. Ale niech sobie dożyją w spokoju, ckliwy jakos nie jestem ale sie człowiek przywiązuje do zwierząt. Tak mi sie własnie nasuneło ciekawe ile żyją te wielkie pielegnice z amazonki , wyobrażasz sobie patrzec z 15 lat na tą samą rybe  Roll Eyes

A z Amazonki to lubie Prystelki fajnie sie zachowują w stadzie, i Żałobniczki chyba za to jak jedzą, lecą na żarcie jak Piranie. I chyba musze miec trzecie akwarium bo pielegniczki też bym chciał.
Zapisane
Reno
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 454


Powrót do młodości...


« Odpowiedz #5 : Luty 05, 2013, 11:15:12 »

Miałem prystelki - jak sie wybarwią toładnie wyglądają w stadku a co żałbniczek - rzeczywiście są wieczne głodne i zachłanne Wink
Zapisane

Moje akwarium: 200L Dorzecze Amazonki
Moje GG: 911966
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: