Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Nierybiaste « Zdjęcia omawianych żyjątek..
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9
  Drukuj  
Autor Wątek: Zdjęcia omawianych żyjątek..  (Przeczytany 90272 razy)
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #45 : Grudzień 20, 2007, 17:53:06 »

zauwarzylam dzis w moim akwa a dokladnie w kojcu na narybek malenkiego zatoczka ok.1mm. i nie bylo by w tym nic dziwnego gdyby nie to ze nic nowego do akwa nie doszlo ( zero nowych roslin czy ryb przez ostatni miesiac -z miesiac temu dostalam nowa roslinke albo i wiecej niz miesiac).  a czy z tego jednego slimaczka bedzie wiecej ?-czy do tego trzeba dwoch?
Zapisane

Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #46 : Grudzień 20, 2007, 17:56:10 »

Być może, ze zawsze miałaś slimaki w akwarium, tylko tego nie zauwazałaś. Innej przyczyny nie ma, bo przeciez slimaki się nie teleportuja Wink
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #47 : Grudzień 20, 2007, 18:01:30 »

teraz tak mysle ze kiedys moglam je przywlec ale bocje nie daja im sie rozprzestrenic bo nigdy zadnego nie widzialam (a spedzam gapiac sie w akwa naprawde duzo casu, na zmiane z dziecmi na dodatek) a ten w kotniku -bezpieczny mial szanse osiagnac zauwarzalny rozmiar Wink,tylko jak sie do tego kotnika teleportowal? Wink
Zapisane

Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #48 : Grudzień 20, 2007, 18:03:06 »

Zawsze jakaś sztuka się uchowa w żwirze, czy filtrze i innych kryjówkach w akwarium, do których bocje nie mogą dotrzeć Smiley
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #49 : Grudzień 20, 2007, 18:11:05 »

Raffy zastanawiam sie czy nie bylo by dobrze dac tych zatoczkow do'' mojego calkiem nowego nie dokonca zamieszkalego '' krewetkarium bo podlozem jest piasek a podobno przy piasku sie zatoczki przydaja? ale boje sie troche ze stana sie plaga i sie ich juz nie pozbede.[dodam ze pojemnosc to tylko 20l. netto i sa tam 2neritina]
Zapisane

Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #50 : Grudzień 20, 2007, 19:40:40 »

U mnie zatoczki są mile widzianymi ślimakami, świetnie czyszcza akwarium z resztek jedzenia czy obumarłych fragmentów roślin. I nie mam zadnej plagi, ich ilość cały czas jest na tym samym poziomie. W niektórych akwariach zatoczki nie występują mimo ich sprowadzania  Undecided Dla mnie są to ciekawe ślimaki do obserwacji Smiley

Jeżeli chodzi ci o 'żwirowe' ślimaki, to do tego są świderki, nie zatoczki. Świderki grzebią się w podlożu i zapobiegają powstaniu stref beztlenowych. Zatoczki nie grzebią się w podłożu tak jak świderki.
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #51 : Grudzień 20, 2007, 19:46:04 »

Aaa... dzieki ,-cale zycie sie czlowiek uczy!(no myslalam ze to zatoczki Embarrassed)
Zapisane

Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #52 : Grudzień 20, 2007, 20:11:31 »

Jakie muszelki mają te twoje ślimaki? Jak spiralnie skręcane, to świderki, a jak płaskie i okrągłe to zatoczki. A jak nieco bardziej owalne z skręconym na koncu muszli to rozdętki albo młodziutka błotniarka Smiley
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #53 : Grudzień 20, 2007, 20:19:46 »

to bez watpienia zatoczki a wlasciwie jeden zatoczek- myslalam poprostu ze to zatoczki w tym piachu buszuja a nie swiderki.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2007, 20:21:45 wysłane przez ala » Zapisane

damjakas
moje akwa
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 351


co sie tak gapisz


« Odpowiedz #54 : Luty 29, 2008, 15:07:33 »



Moze to same samce lub same samiczki!  Tongue
[/quote]
slimaki to obojniaki
Zapisane

240l Guramiowete:
- 9 Wielkopłetwów, 6 gurami mozaikowych, 6 gurami dwuplamistych, gromadka, około 10 gurami złotomozaikowych (niestety mamusia zdechła), gęsta Azjatycka roślinność
54l neonkarium
- 8 neonków czerwonych i około 16 małych cudem przetrwał
Rybcia:)
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #55 : Kwiecień 23, 2008, 16:52:17 »

A ja nieprzepadam za ślimakami ponieważ jest później istna plaga i ciężko wytępić je  Angry
Zapisane

Moje akwarium-45l

6x Pawie oczko(4 samice, 2 samce)
1x Gurami dwuplamy(samiec odmiana niebieska)
1x Platka Mike Mouse(samica)
1x Kirysek spiżowy(samiec)
2x Węgorek ciernisty(para)
1x Zbrojnik niebieski

Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
suselek72
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 58


« Odpowiedz #56 : Maj 14, 2008, 22:38:09 »

"Jeżeli chodzi ci o 'żwirowe' ślimaki, to do tego są świderki, nie zatoczki. Świderki grzebią się w podlożu i zapobiegają powstaniu stref beztlenowych. Zatoczki nie grzebią się w podłożu tak jak świderki."

nie prawda u mnie zatoczki się zakopywały i szczególnie przy przedniej szybie widać zawsze bąble powietrza a jak sprzątam dno to pełno powietrza się ulatnia rano zawsze wyłażą na szybę do góry a jak coś robię w akwa to opadają na dno naprawdę fajnie się je obserwuje
Zapisane
hunk
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 115



« Odpowiedz #57 : Czerwiec 17, 2008, 12:14:56 »

Witam !
wie ktoś moze co to jest ?? http://www.pbase.com/plantella/image/90577870
i czy isnieje do kpienia na polskim rynku ??
Zapisane

"Albo rybka, albo pipka. Jak powiedział Hamlet"
suselek72
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 58


« Odpowiedz #58 : Czerwiec 21, 2008, 19:15:16 »

to są chyba langusty
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2008, 19:27:08 wysłane przez suselek72 » Zapisane
bartekw
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #59 : Czerwiec 21, 2008, 19:34:30 »

to są chyba langusty
absolutnie NIE to sa 3 lub 4 szt siedzace na sobie  krewetki filtrujace , w szwecji (tu mieszkam) jedna szt na zlotowki to koszt 25zl , wielkosc okolo 4cm papa
Zapisane

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9
  Drukuj  
 
Skocz do: