Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: pierwotniaki....  (Przeczytany 29320 razy)
Edyta
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #15 : Luty 12, 2004, 19:56:08 »

a po co ci węgiel rozumie aktywny jak chcesz coś wlewać???
Zapisane

interesuje mnie wszytko, czego jeszcze nie wiem Smiley
pbern
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 146


« Odpowiedz #16 : Luty 12, 2004, 20:12:10 »

Wegiel jest tam tylko dlatego bo moj (juz byly sprzedawca) wcisnol mi wklady wegiel+piasek do usuwania amoniaku w jednym woreczku... jeszcze kilka dni bedzie taki zestaw.... ale za tydzien przyjdzie sam wklad do usuwania amoniaku + torf bo zamowilem sobie w um-um.

Ale wracajac do tematu..

Czy jest jakis sens wlewania FMC lub ichtio (bo mam tego po 450ml) do akwarium... ??

jezeli tak.. to ile tygodniowo??

moje akwarium to 100l..
Zapisane
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #17 : Luty 12, 2004, 21:30:00 »

Jeśli masz zdrowe ryby to nie widzę najmniejszego sensu dodawania chemii do akwa.Nie lej tylko dlatego że masz.
     Preparaty w/w powinieneś używać tylko w ostateczności.Nie należy ich używać tak sobie, każde ich użycie w akwarium narusza florę bakteryjną a ta jest odpowiedzialna za usuwanie nadmiaru amoniaku i azotynów.Po za tym po użyciu tych środków musisz użyć węgla (aktywowanego lub drzewnego) aby usunąć pozostałości leku a przy tym usuwasz cenne substancje odżywcze dla roślin, koloidy (zapewniają ochronę warstwy śluzowej na ciele ryb), zw. humusowe itp.Jeśli już koniecznie chcesz coś lać to jakiś uzdatniacz do wody np AquaSafe i nie do akwa tylko baniaka w którym masz przygotowaną wodę na podmianę.
Zapisane


385 l - dyskowce
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #18 : Luty 13, 2004, 18:51:52 »

Heh, w ulotce/ksiązecce Tropicala przy preparatach typu MFC, Akryflawina, Ichtiosan jest podane dawkowanie również "zapobiegawcze", czyli co ile dni kilka kropel bez wzgledu na potrzebę stosowania. Przecież jakiś początkujący akwarysta moze sie stosować do ich "rad" , ehh  Sad , marketing.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Edyta
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #19 : Luty 14, 2004, 01:36:02 »

z tym węglem to chodziło mi o to, że on absorbuje różne związki tak?Huh po to się łyka jak boli brzuch tak?? więc jak go wrzucisz do filtra to wyciągnie on wiele ważnych i nie ważnych związkow z wody, w tym to co chcesz wlać!! więc zdecyduj co chcesz osiągnąć.
Zapisane

interesuje mnie wszytko, czego jeszcze nie wiem Smiley
Zyga
Zainteresowany
**
Wiadomości: 55


« Odpowiedz #20 : Luty 26, 2004, 11:42:21 »

A wracając do meritum sprawy - czy te pierwotniaki są groźne dla mieszkańców akwarium? Nigdy czegoś takiego nie miałem ale wole wiedzieć na przyszłość
Zapisane

Zyga
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #21 : Luty 27, 2004, 01:03:56 »

Cytat: Edyta
ech... Lucas.... przpraszam, że podważam twoje zdanie ALE ...woda z kranu jest chlorowana i ten chlor wietrzeje... ucieka do atmosfery. Rury są zamknętym elementem. Nie powinieneś używać takiej wody do dezynfekcji ryb!!!!!!! to może być dla nich szkodliwe. (...)
Po któreś tam...  każdy organizm ma swoje własne systemy obronne, ale one czasem zawodzą z różnych przyczyn, a przetrwalniki czy inne formy bakterii czy grzybów są WSZĘDZIE DOKŁADNIE WSZĘDZIE, tylko czekają na odpowiednie warunki, i rozwijają się. Ale mówie, każdy organizm ma szereg zabezpieczeń dzięki którym jest zdrowy.

 Edytko ,słońce, o czym ty mówisz HuhHuh?!!!!!!!!!!!!! W którym miejscu mojego postu napisałem że dezynfekuje rybki chlorem,pójde dalej,w którym miejscu napisałem że wogóle dezynfekuje rybki!!?Huh Używanie leków (w tym FMC !!!!!!!) na zapas to jakis obłęd!!!! Czy ty droga Edyto tak na wszelki wypadek stosujesz u siebie antybiotyki żeby być zdrowsza Huh?? Pierwotniaków i bakterii z akwarium nie pozbędziesz się nigdy!!! Zawsze tam będą!!!!!!! Zadaniem akwarysty jest nie dopuszczenie do tego by system odpornościowy ryby osłabł na tyle by owe pierwotniaki i bakterie zaatakowały rybę ,wywołując chorobę.
PS: Formy przetrwalnikowe większości pierwotniaków są niewrażliwe na popularne leki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane

Olo
Zainteresowany
**
Wiadomości: 136


« Odpowiedz #22 : Marzec 02, 2004, 14:42:40 »

[quote="lukasUżywanie leków (w tym FMC !!!!!!!) na zapas to jakis obłęd!!!! Pierwotniaków i bakterii z akwarium nie pozbędziesz się nigdy!!! Zawsze tam będą!!!!!!! Zadaniem akwarysty jest nie dopuszczenie do tego by system odpornościowy ryby osłabł na tyle by owe pierwotniaki i bakterie zaatakowały rybę ,wywołując chorobę.
PS: Formy przetrwalnikowe większości pierwotniaków są niewrażliwe na popularne leki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote]

A stosowanie leków na zapas może odnieść tylko jeden skutek - zamiast ślicznych rybków wyhodują się nie mniej sliczne szczepy patogenów odpornych na leki....... :twisted:
Zapisane

http://aquanetta.pl nowatorskie dekory, dyfuzory aquanox, mułapka
Olo
Zainteresowany
**
Wiadomości: 136


« Odpowiedz #23 : Marzec 03, 2004, 12:13:00 »

Cytat: Edyta
och i zapomniałam...

Że właśnie po to są produkty takie jak np.: FMC czy tam cokolwiek, żeby pomóc tym najsłabszym podopiecznym. Zmniejszając żywotność patogenów, zwiększamy szanse na obrone rybci



Edytko, bardzo niewiele preparatów bioaktywnych można stosować profilaktycznie a w żadnym wypadku np antybiotyków.
Przyczyna jest bardzo prozaiczna, tzn w małych stężeniach będą wywoływać u patogenów oporność, w dużych nie będę obojętne dla zwierzaków. Profilaktykę chemiczną warto stosować w "momentach zwiększonego zagrożenia" typu tarło, ale w żadnym wypadku ciągle.
Szanse rybciom najlepiej zwiększać stwarzając im bezstresowe warunki (i to działa!)
Zapisane

http://aquanetta.pl nowatorskie dekory, dyfuzory aquanox, mułapka
michallodz
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #24 : Październik 13, 2009, 08:46:35 »

A ja mysle ze na pierwotniaki nic nie pomoze zalozylem 3tygodnie temu 160l akwa i dzisiaj rano patrze co sie dzieje w moim akwa? tak dokladnie woda robi sei juz metna ;/ nie wiem co jest u mojej dziewczyny zakladalem akwa ryby byly wpuszczone dzien powzniej i nic sie nie robilo a u mnie iler razy bym nie zakladal akwa zawsze mis ie zrobi to gowno ;/ raz wzialem od niej z akwa 30l jej dobrej wody wlalem do mojego gdzie zostalo moze litr starej i co po tygodniu nie iwdac ryb i tak jest zawsze
jesli w ciagu 2-3 dni z duzego akwa mi to nie zejdzie bede musial zaczac wsyztsko od poczatku bo dam sobie rece uciac ze sie tego nie pozbende a na pewno juz nie tak jak pare osob tu pisalo ze trzeba czekac Cheesy:D:D HAHAHAHAHA!!! bardzo smieszne im dluzej czekam tym wiecej tych pierwotniakow sie tu robi Smiley 
poki co nie mam ryb w akwa wiec moze ktos mi powie czy mozna tam dodac jakiejs chemi zeby pozbyc sie tego syfU? i nie chodzi mi tu o preparaty akwarystyczne moze cos innego co by wyparowalo pzoniej
pozdr
Zapisane
Agnus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1028


hydrozagadka


WWW
« Odpowiedz #25 : Październik 13, 2009, 08:55:01 »

Stary, po pierwsze zmień język bo to nie czateria... Język "syfny" (używając Twojej retoryki) i do tego z błędami.

Po drugie akwarium musi dojrzewać co najmniej 2-3 tygodnie, jeśli masz mętną wodę to nie kwestia że czekasz z zarybieniem (argument o dziewczynie idiotyczny) a pewnie filtracji lub innych czynników.
Chemii nie lej bo to działanie na krótką metę. Jaki masz filtr? Jakie wkłady? Testy wody?
Zapisane

Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #26 : Październik 13, 2009, 10:18:15 »

michallodz, coś robisz źle, warto do tego dojść, ale musisz dokładnie opisać, jak prowadzisz akwarium t.j. podmiany, filtry, odmulanie, leki itp. itd.
Może Twoja dziewczyna ma więcej cierpliwości? Może nie ma przerybienia, jak Ty? Pierwotniaki ustępują same z siebie, gdy im zabraknie pożywienia i wtedy ustali się równowaga, pierwotniaki będą, ale w takiej liczbie, że nie będą widoczne gołym okiem.
Możesz przyspieszyć proces wprowadzając coś, co filtruje, np. ślimaki (nasze rodzime filtrujące to na przykład żyworódka), małże (zupełnie bezpieczna jest racicznica), ewentualnie dafnie (ale na te trzeba uważać, bo potrafią przenosić choroby, więc źródło powinno być pewne i gdy będą ryby, to dafnie zostaną zjedzone). 
Zapisane
michallodz
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #27 : Październik 15, 2009, 18:32:03 »

Do czaterianina to mnie nie porownuje bo to gorsze niz smierc Tongue
Moje akwarium jest jeszcze puste! Juz 3 tygodnie chodzi wszytsko niestety filtr pierwszy byl uzywany i sie popsul od wczoraj chodzi juz ex 700 i poki co jestem zadowolony i nie zgodze sie z tym ze pierwotniaki nie zaleza od momentu zarybienia akwa. Zawsze pierwotniaki pojawiaja sie po wpuzczeniu ryb (przynajmniej u mnie) a moj argument z dziewczyna idiotyczny nie jest bo to nie ona zakladala akwa tylko ja to bylo jakies pol roku temu moze dluzej kiedy jeszcze nie mialem o tym zielonego pojecia i jak mowilem zalalem akwa woda prosto z kranu wpuscilem ryby i to dosc duzo bo tojest akwa 54l a plywa tam ze 3 ryb teraz moze mniej ale byly momenty ze bylo ich tam 40 niestety ciezko babie wytlumaczyc ze maja za ciasno i kazda proba zoddania ryb konczyla sie tzw 'fochem' i placzem Smiley teraz ryb jest mniej ale i tak mysle ze jest ich za duzo ale woda jest krystalicznie przejzysta lepsza niz z kranu wedlug mnie Smiley u mnie chcialem zalozyc akwa tak na powaznie wiec kupilem zbiornik rosliny zwirek itd wszystko wlozylem zalalelm wlaczylem caly sprzet i po tygodniu wpuscilem na dwa dni 3 rybki bo podobno wypada tak zrobic zeby w akwa bylo troche amoniaku ktory zacznie byc rozkladany przez bakterie na no2 i no3 pozniej ryby wyjalem i do tej pory nic nie wlozylem bo poziom azotynow jest jeszcze dosyc wysoki mimo to jakies 3 dni temu woda sie zmetnila ale jedzenia juz w akwa nie ma w zasadzie chyba ze pierwotniki zywia sie glonami bo ich nie brakuje ale wydaje mi sie ze od wczoraj troche przejzalo moze ten filtr na prawde jest takid obry jak mowia Tongue w czwartek mam zamiar jechac na gielde kupic ryby jesli poziom azotu bedzie w normie i mam nadzieje ze znikna te pierwotniaki bo inaczej bede sie musial wstrzymac
pozdr
aha chemi nie uzywalem na razie zadnej po za jakims nawozem dla roslin
Zapisane
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #28 : Październik 15, 2009, 19:05:03 »

Można było sypnąć karmy dla ryb do akwarium i niech się rozkłada (zamiast tych ryb). Większe stężenie amoniaku na początku jeszcze bez ryb, to potem mniejsze problemy.
Pierwotniaki znikną same, ja bym tylko napowietrzał dobrze i zaczekał.
Sam też nalewam wodę prosto z kranu, ale gdzie indziej nie odważyłbym się tak zrobić.
Ciekawe, jaki macie poziom NO2 w wodzie z kranu i czy Wasza woda różni się znacznie?
Zapisane
michallodz
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #29 : Październik 19, 2009, 11:59:46 »

Caly czas czyli juz od 4 dni akwarium bylo zaciemnione i ostro napowietrzane zero jedzenia a pierwotniaki jak byly tak sa Tongue dzisiaj wpuscilem 4 rybki 3 ramirezy i jednego kiryska pande na razie to wsyztsko comam z mojej przyszlej obsady Tongue ale w czwartek kupie chociaz ramirezki pozniej neonki pandy i moze otoski ;p


a tak w ogole to po co to napowietrzanie co to daje?Smiley na moj rozum jeszcze wiecej tlenu dla tych paskudnychg stworzen Tongue
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2009, 13:29:10 wysłane przez michallodz » Zapisane
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do: