lewy_87
Nowy
Wiadomości: 2
|
|
« : Luty 07, 2004, 15:33:16 » |
|
Po prostu mam pytanie jak je rozmnozyc~~ albo poleccie co malego do rozmnazania i łatwe~~ (dzisiaj mi padlo reszta ryb tylko glonojasy zostaly) co je tez uśmiercam bo mam jakaś zzaraze ale to juz byl o tym post) akwarium mam puste OoO zdezynfekowane umyte czysciutkie~~ a wiec prosze o opis jak rozmnazac neonki naprzyklad (nigdy nie rozmnazalem z ikry~~ wiec prosze tlymaczcie jak przeczkolakowi )
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
Tomlsv
|
|
« Odpowiedz #1 : Luty 07, 2004, 20:38:18 » |
|
Hmm neonki sa bardzo trudne do rozmnożenia, spróbuj może z jakimiś brzankami albo zbrojnikami niebieskimi, te są całkiem łatwe. Jednym z większych problemów jest mała odpornosć ikry na niekorzystne warunki wody, przejrzyj sobie gatunki ryb, sprawdź jakich warunków wymagają ( twardość, kwasowość) i pomyśl czy możesz im takie zapewnić.
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
lukas
Global Moderator
Super aktywny
Płeć:
Wiadomości: 3050
into U'r eyes my face remains
|
|
« Odpowiedz #2 : Luty 07, 2004, 23:36:21 » |
|
stary, porywasz sie z motyką na słońce. Powinieneś zacząć rozmnażanie jajorodnych od czegoś prostego. Z małych ryb np. proponuję: danio (wszystkie gatunki), brzanki (zwłaszcza różowe), skalary (no fakt - to nie są małe ryby), mogą być zbrojniki, prętniki sa dosyć łatwe do rozmnożenia, żałobniczki nie powinny być specialnie kłopotliwe.
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
Płeć:
Wiadomości: 1355
I see You...
|
|
« Odpowiedz #3 : Luty 09, 2004, 17:39:00 » |
|
Osobiście nie rozmnażałem jeszcze neonków, ale kiedys zamierzam spróbować. Mój znajomy podejmował kilka prób aż się w końcu udało. Warunki jakie trzeba zapewnić neonom do tarła są następujące: małe akwa wyłożone mchem jawajskim, woda bardzo miękka 1-2 st. skali twardości - (najlepsza deszczówka) ,ph 6,2 - 6,8 , dobrze jakby zawierała garbniki (takie jak deszczówka w leśnych kałurzach pełnych liści - lekko brązowa,klarowna). Przed wpuszczeniem tarlaków należy odkazić wode małego akwa. temp. około 22 st.C . Oświetlenia należy zredukować a po złożeniu ikry dorosłe odłowić a akwarium zaciemnić gdyż światło szkodzi ikrze i młodziutkiemu narybkowi. Młode ruszają się po 24 h od złożenia ikry po około 5 dniach już pływają Karmić je wrotkami potem larwami skorupiaków. Nie jest to sprawa łatwa ale dla chcącego i upartego... życzę powodzenia!
|
|
|
Zapisane
|
112,25
|
|
|
jog
Zainteresowany
Wiadomości: 100
|
|
« Odpowiedz #4 : Luty 26, 2004, 21:42:46 » |
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
lukas
Global Moderator
Super aktywny
Płeć:
Wiadomości: 3050
into U'r eyes my face remains
|
|
« Odpowiedz #5 : Luty 27, 2004, 00:31:55 » |
|
Chyba tak. Jak rozmnażałem barwieńce czrwone to zaloty przypominały raczej kłutnie w rodzinie patologicznej niż miłosne uniesienia. Samiec nie był dżentelmenem ,a samica sprawiała wrażenie jakby ze strachu mu ulegała. Także wydaje mi się że u kąsaczy takie podszczypywanie podczas zalotów jest normalne.
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
jog
Zainteresowany
Wiadomości: 100
|
|
« Odpowiedz #6 : Luty 27, 2004, 12:39:54 » |
|
no ale one sie nie rozmnażają tylok kurde leją
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
HaliBut
Zainteresowany
Wiadomości: 93
|
|
« Odpowiedz #7 : Luty 27, 2004, 21:48:04 » |
|
Ja mam pytanie. W jakim wieku neonki przystępują do tarła??? Czy możliwe jest ich rozmnożenie w wodzie o następujących parametrach: :arrow: pH=7 :arrow: gH=9(ciągle spada) :arrow: kH=8 :arrow: temp. wody=23stopnie
|
|
|
Zapisane
|
Carpe diem
|
|
|
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
Płeć:
Wiadomości: 1355
I see You...
|
|
« Odpowiedz #8 : Luty 27, 2004, 22:35:58 » |
|
wiem tylko ze ph powinno byc okolo 6,3 do 6,5 woda maksymalnie miękka zawierająca sporo garbników
|
|
|
Zapisane
|
112,25
|
|
|
shite
Nowy
Wiadomości: 8
|
|
« Odpowiedz #9 : Marzec 01, 2004, 09:35:43 » |
|
Cześć. No wszystko fajnie ale jak wy ROZPOZNAJECIE wśród Neonek, który to Samiec a Która to samica. Mam Rebus bo w pracy mamy kilka neonek w akwa i wszystkie wydają sie być podobne do siebie jak dwie krople wody. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki na ten temat. Pozdrawiam Shite
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
Przemek
|
|
« Odpowiedz #10 : Marzec 01, 2004, 10:45:40 » |
|
Halibut: może i będą w stanie podejść do tarła, ale ikra zmarnieje na 99% w takiej wodzie. Polecam artykuły o kąsaczowcach w dziale... "Artykuły"
|
|
|
Zapisane
|
Pozdrawiam Admin ----------------------------- 500l - akwarium towarzyskie
|
|
|
Tomlsv
|
|
« Odpowiedz #11 : Marzec 01, 2004, 18:38:03 » |
|
Halibucie, aby ikra nie zmarniała zmniejsz węglanową do 0-3 a potem zakwaś do ph 4-5. Również temperaturę trzeba podnieść o powiedzmy 4 stopnie.
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
HaliBut
Zainteresowany
Wiadomości: 93
|
|
« Odpowiedz #12 : Marzec 01, 2004, 20:21:27 » |
|
Kurcze. To chyba nierealne. mósiał bym wlać 20l przegotowanej wody żeby tak zmiejszyć. A propo czy gotowana woda poostygnięciu nadal mam mniejszą TwW od takiej z kranu?? Narazie nie zamierzam rozmnażać neonków bo mam za dużo gatunków w ogólnym.
|
|
|
Zapisane
|
Carpe diem
|
|
|
pbern
Stały użytkownik
Wiadomości: 146
|
|
« Odpowiedz #13 : Marzec 01, 2004, 20:29:47 » |
|
Tak bo sie osad osadza.. i wlasnie dlatego masz urabana grzalke/plyta grzejna...
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
Tomlsv
|
|
« Odpowiedz #14 : Marzec 01, 2004, 21:37:01 » |
|
Czy gotowanie wody wystarczy? Szczerzae wątpię aby to załatwiło sprawe, najlepiej użyć jakiegoś kationitu.
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
|