Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « bakuMGK 54 l (stare) & 200l (nowe)
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7
  Drukuj  
Autor Wątek: bakuMGK 54 l (stare) & 200l (nowe)  (Przeczytany 29085 razy)
Gupik
Nowy
*
Wiadomości: 15


WWW
« Odpowiedz #45 : Sierpień 22, 2007, 14:53:11 »

fajny ten 200l. podoba mi się. gratulacje!
Zapisane

bakuMGK
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1564


Akwarystyka-hobby na całe życie.


« Odpowiedz #46 : Sierpień 22, 2007, 14:55:52 »

sa u mnie w miescie takie korzenie i to nawet bardzo czesto, ale jak wrzuce tego co sie moczy to zobacze czy starczy mi miejsca wlasnie na taka "rurke" Grin to jest dobra kryjowka dla pielegniczek a jeszcze lepsze miejsce do tarla dla glonojadow Good !

i jeszcze pytanie z innej beczki: jak sadzicie czy instalowac dodatkowe oswietlenie 2x39W, 2x24W czy moze wystarczy 1x39 (o ile znajde gdzies taki statecznik... )
Zapisane

8317910

wiedzmin22
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1164


« Odpowiedz #47 : Sierpień 22, 2007, 15:44:08 »

statecznik znajdziesz na allegro a jak nie to w jakims elektronicznym w twoim miescie. lepiej dac dodatkowe oświetlenie bo nie dośc że będzie więcej światła to widma 2 różnych świetlówek możesz zmieszac.
Zapisane

126 litrów (tarliskowe dla zbrojników niebieskich i neonów)

zbrojniki:
- samiec 10 cm
- 2x samica 8 cm i 7 cm
- neon czerwony 20 sztuk

 200 litrów (w trakcie dodawania roslinności):

- 40 małych zbrojników 3 cm długości
- 60 neonów (narybek)
Torro
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 351


« Odpowiedz #48 : Sierpień 22, 2007, 17:13:07 »

witam

54L-ładnie zarośnięte  Good ! ale chyba brakuje paru gat. z opisu (min. Alternantera Reineckiego, Hydrocotyle... chyba że są schowane za rośliną po prawej str Wink -czy to hygrophila difformis ? )
fotka fajna -ciut przypalona i przydałby się link do większej rozdzielczości.

200L-też fajnie obsadzone roślinami  z tym że lewa strona bardziej mi się podoba. Całość kompozycji jak ktoś wspomniał dosyć" zielona" ale właśnie z lewej str.jest bardziej urozmaicone.

Ogólnie przyjemne akwa- oby rośliny rosły a glon się nie panoszył  Grin Good !

pozdr.Torro

P.S.- w sprawie oświetlenia też jestem zdania że 2 widma to lepiej a poza tym można lepiej regulować moc światła (2 lampy na osobnych obwodach-można włączać osobno lub razem).
Zapisane
Gupik
Nowy
*
Wiadomości: 15


WWW
« Odpowiedz #49 : Sierpień 22, 2007, 19:14:38 »

Można wiedzieć co to za roślinka na ostatnim zdjęciu na dole po lewej??? Bardzo mi się podoba i akwa jest też wypasik. GRATZ
Zapisane

bakuMGK
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1564


Akwarystyka-hobby na całe życie.


« Odpowiedz #50 : Sierpień 23, 2007, 11:15:23 »

ale chyba brakuje paru gat. z opisu (min. Alternantera Reineckiego, Hydrocotyle... chyba że są schowane za rośliną po prawej str Wink

mozliwe ze brakuje bo opis nie byl zbyt czesto uaktualniany Embarrassed fakt faktem rosliny te byly ale chyba nie w tej fazie zbiornika ktory jest na zdjeciu, a poza tym akwarium to juz nie istnieje, ale zostawilem je tu dla potomnych Grin
-czy to hygrophila difformis ? )

to nie hygrophilla tylko najzwyklejsza paprotnica sumatrzanska posadzona w zwirze Grin

200L-też fajnie obsadzone roślinami  z tym że lewa strona bardziej mi się podoba. Całość kompozycji jak ktoś wspomniał dosyć" zielona" ale właśnie z lewej str.jest bardziej urozmaicone.

wszystko bedzie sie zmienialo bo czeka mnie totalna modernizacja (dodatkowe roslinki, korzen, kokosy) wszystko bylo sadzone tak po prostu zeby jakos roslo, bez zadnej koncepcji, ale gigantea ladnie zaslonila filtr i juz jedna czesc akwarium nie bedzie ruszona Grin

P.S.- w sprawie oświetlenia też jestem zdania że 2 widma to lepiej a poza tym można lepiej regulować moc światła (2 lampy na osobnych obwodach-można włączać osobno lub razem).

łatwo powiedziec trudniej zrobic... nie dam rady zrobic oswielenia na dwoch osobnych obwodach bo nigdzie nie moge znalezc statecznikow 1x39W jedynie 2x39...

Można wiedzieć co to za roślinka na ostatnim zdjęciu na dole po lewej???

jest to Cryptocoryne crispatula var. balansae
Zapisane

8317910

Torro
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 351


« Odpowiedz #51 : Sierpień 23, 2007, 12:03:39 »

Witam

Cytuj
bakuMGK
wszystko bedzie sie zmienialo bo czeka mnie totalna modernizacja (dodatkowe roslinki, korzen, kokosy) wszystko bylo sadzone tak po prostu zeby jakos roslo, bez zadnej koncepcji, ale gigantea ladnie zaslonila filtr i juz jedna czesc akwarium nie bedzie ruszona Grin

No ładnie jak mozna się pomylić  Grin- a ja myślałem że to jakaś specjalna kompozycja a tu chaos  Grin Grin Grin

Cytuj
bakuMGK
  łatwo powiedziec trudniej zrobic... nie dam rady zrobic oswielenia na dwoch osobnych obwodach bo nigdzie nie moge znalezc statecznikow 1x39W jedynie 2x39...

a kto powiedział że to musi być 39W-przecież możesz dołożyć 2x30W  Wink albo 2x24W  Wink

pozdr.Torro
Zapisane
bakuMGK
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1564


Akwarystyka-hobby na całe życie.


« Odpowiedz #52 : Sierpień 23, 2007, 14:16:41 »

a kto powiedział że to musi być 39W-przecież możesz dołożyć 2x30W  Wink albo 2x24W  Wink

no sklanialbym sie do ty 2x24W bo mam oprawki t5 wiec 30W odpada i dlatego mialem na mysli te 39W Grin 2x24W to moge na jednym stateczniku zapodac gdyz to nie bedzie az taki nadmiar swiatla, a wrecz bedzie w sam raz, ale tak jakos 39W mi bardziej podchodzi Grin

No ładnie jak mozna się pomylić  Grin- a ja myślałem że to jakaś specjalna kompozycja a tu chaos  Grin Grin Grin

a widzisz Grin juz kiedys ktos nazwal moje 54litry jako artystyczny chaos Grin widocznie w tym dobry jestem Good !
Zapisane

8317910

bakuMGK
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1564


Akwarystyka-hobby na całe życie.


« Odpowiedz #53 : Sierpień 24, 2007, 10:57:18 »

przemyslalem kwestia i doszedlem do wniosku ze jak doloze jeszcze 2 swietlkowki po 39W to nie przesadze gdyz to bedzie 0,69W/litr a w 54 mialem ok. 0,83W/litr Grin tak wiec zostalo postanowione 2x39W na jednym stateczniku Good !
Zapisane

8317910

Torro
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 351


« Odpowiedz #54 : Sierpień 24, 2007, 16:03:17 »

no może ciut więcej  Wink
chyba że wyrzucisz podłoże  Grin Grin-to ok

pozdr.Torro
Zapisane
bakuMGK
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1564


Akwarystyka-hobby na całe życie.


« Odpowiedz #55 : Sierpień 25, 2007, 13:26:44 »

no ja mowie o pelnym litrazu Cheesy netto wychodzi 0,8W/ litr wiec w miare Grin
Zapisane

8317910

bakuMGK
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1564


Akwarystyka-hobby na całe życie.


« Odpowiedz #56 : Wrzesień 22, 2007, 10:39:33 »

no nareszcie obsada w akwa zostala juz ustabilizowana, a wiec teraz jest tak:
- 2 pary pielegniczki zoltej
- para nannacara anomala
- para zbrojnikow niebieskich
- 3 bocje wspaniale
- 14 bystrzykow ozdobnych
- 12 neonow czerwonych
- 1 platydoras costatus
- 3 kiryski spizowe (bedzie troszke wiecej  Grin )

Na poczatku pazdziernika przerobka pokrywy i bedzie super Grin

Niedlugo wstawie aktualne fotki Good !
Zapisane

8317910

bakuMGK
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1564


Akwarystyka-hobby na całe życie.


« Odpowiedz #57 : Wrzesień 24, 2007, 13:46:21 »

Aktualne zdjecia w pierwszym poscie Grin Czekam na komentarze  Good !
Zapisane

8317910

Torro
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 351


« Odpowiedz #58 : Październik 13, 2007, 09:24:00 »

Witam

Ładnie Ci rosną rośliny szczególnie fajnie wyglądają kryptokoryny, lotos też niczego sobie - wywaliłbym ten kawałek moczarki po prawej stronie bo jakoś nie pasuje. I może jakieś 3 kryptokoryny o brązowych liściach na przełamanie tej zieleni  Good !
(cryptocoryne wendtii)

pozdr. Torro
Zapisane
bakuMGK
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1564


Akwarystyka-hobby na całe życie.


« Odpowiedz #59 : Październik 14, 2007, 11:20:28 »

ta moczarka jest do wyrzucenia Grin po prostu sobie plywa bo nie chce mi sie jej wyciagac  Grin wlasnie wzialem sie za przerobke pokrywy Grin sprzet juz jest teraz tylko zamontowac w pokrywie bo caly uklad tez juz zlozony dla sprawdzenia Grin i tak jak mowielm doszlo 2x39W Grin co do kryptokoryn to mam wendtii (jest przy kokosie po lewej stronie) ale zzieleniala...
Zapisane

8317910

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7
  Drukuj  
 
Skocz do: