Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: gałąz w akwarium  (Przeczytany 18905 razy)
Wojtas126
Zainteresowany
**
Wiadomości: 60


« : Lipiec 26, 2006, 11:19:34 »

czesc mam takie pytanie czy zwykla gałąż nadaje sie do akwarium po wygotowanu czy musi byc korzeń Huh Huh Huh a i jeszcze z jakiego dzewa moze byc kożen albo gałąż
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2006, 11:24:20 wysłane przez Wojtas126 » Zapisane
delTORO
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 228


« Odpowiedz #1 : Lipiec 26, 2006, 21:59:41 »

czesc mam takie pytanie czy zwykla gałąż nadaje sie do akwarium po wygotowanu czy musi byc korzeń Huh Huh Huh a i jeszcze z jakiego dzewa moze byc kożen albo gałąż
Myślę że korzeń i gałąź są "zbudowane" z tego same materiału, więc można spreparować obydwa rozwiązania do akwa.
delTORO
Zapisane

112L
L260, L201, otocinclus affinis
Fundulopanchax nigerianus innidere
Microgeophagus ramirezi
Darex9
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 66



WWW
« Odpowiedz #2 : Lipiec 26, 2006, 23:23:28 »

Wedłóg mnie to korzeń jest dużo twardszym "materiałem" niż gałąź i cały czas będac w ziemi dostarcza wode drzewu,a gałąź jest okryta korą która ją chroni rownież przed wodą.Dlatego gałąź zanurzona w wodzie po pewnym czasie zbutwieje i  zgnije.
Tak mi się wydaje Wink

Pozdrawiam
Zapisane

Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #3 : Lipiec 29, 2006, 00:07:27 »

Dużo rzadziej, ale czasem umieszcza się też gałęzie w akwarium.

Tylko najlepiej żeby były z drzew nadwodnych, np. wierzba, olcha, martwe, najlepiej leżące od lat w wodzie, np. wyjęte z jeziora.
Myślę, że przygotowania powinny być też staranniejsze - gotowanie w solance, moczenie, itd.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #4 : Sierpień 29, 2006, 15:48:51 »

W moiuch akwariach stosuje konary dębowe. To drewno czy to korzeń czy gałąź ma tę zalete że gdy nasiąknie już wodą to nie butwieje (gałęzie bukowe np butwieją). Do dziś uważam że to najlepsze dreno do akwa jakie można przytargać z lasu. JEśli chodzi o sposób pozyskiwania to osobiście polecam zbierać gałęzie które leżały jakiś czas pod liśćmi - z wierzchu moga byc bardzo brudne wręcz odrażające ale wystarczy chwila spotkania ze szczotka pod bierzącą woda by taka gałąź była rewelacyjną ozodobą akwarium.

Jak było powiedziane wcześniej nada sie każde rewno kótre sporo czasu juz leżało w wodzie. Ważne są dwie kwestie - Drewno drzew iglastych: nadaje się tylko to z pokładów torfowych! , dwa - nie powinno się w akwarium wkładać gałęzi okrytych korą ! i to każdych drzew ,w korze mogą być zawarte różne związki chemicze toksyczne dla roślini zwierząt w akwa (poza sporą ilością garbników to mogą być też alkaloidy i inne badizewia)

Pozdr.
Zapisane

112,25
męczykoń
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #5 : Sierpień 29, 2006, 22:12:32 »

ja mam w akwa zwykla galaz z drzewa, ktore nie rosnie nad woda i jest ona ladna ozdoba a rybkom tez nie szkodzi, glonojad czasem nawet lubi z niej cos zbierac i zyje  Smiley
Zapisane
Anu
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21



« Odpowiedz #6 : Wrzesień 16, 2009, 17:12:47 »

ja mam w akwa zwykla galaz z drzewa, ktore nie rosnie nad woda i jest ona ladna ozdoba a rybkom tez nie szkodzi, glonojad czasem nawet lubi z niej cos zbierac i zyje  Smiley

Długo preparowałeś taką gałąź?
Tak samo jak korzeń?
Zdjąłęś całą korę?
Zapisane

welonek12
Moje Akwarium
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 26



WWW
« Odpowiedz #7 : Październik 02, 2009, 13:01:18 »

LEPSZY KORZEŃ NIŻ GAŁĄŹ
KORZEŃ JEST TWARDSZY
Zapisane
Agnus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1028


hydrozagadka


WWW
« Odpowiedz #8 : Październik 02, 2009, 13:38:06 »

welonek
A co to ma do rzeczy? I nie krzycz na forum. Poczytaj netykietę.
Zapisane

Baśpol
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 200



« Odpowiedz #9 : Styczeń 24, 2010, 20:09:32 »

Według mnie lepszy będzie korzeń. Ale za taki korzonek trzeba troszkę zapłacić Smiley



link:http://www.allegro.pl/item891946529_duzy_korzen_debowy_do_profesjonalnego_akwarium.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2010, 20:36:03 wysłane przez Baśpol » Zapisane

aresik
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 343


« Odpowiedz #10 : Styczeń 24, 2010, 20:26:12 »

Stary a wsadz sobie konar , proponuje z dębu tylko z dębu najlepiej wyschnięty  bo nie ma w nim soków, i bez kory.  Ja ostatnio przytargałem z lasu taki korzeń dębu ze nie mogłem do auta go wsadzić, musiałem z tyłu siedzenia rozkładać ( bo nie miałem piłki) . Po powrocie do domu zabrałem się za cięcie . No i wyciełem. Trochę się napracowałem . udało sie jest spoko , Zbrojniki i piranie czują się jak w domu. No ale jak będę miał odrobinę czasu i skoczę jeszcze po konary . Mam fajną miejscówę.
Zapisane

do moderatora , proszę o usunięcie mnie z forum!
Panbudzik
Nowy
*
Wiadomości: 42


« Odpowiedz #11 : Kwiecień 04, 2010, 19:15:39 »

hm ... widze zetu moge wsadzic te pytanie Smiley
Dzis wykopalem sobie korzen debu sredniej wielkosci..
Obmylem go pod biezaco woda i wsadzilem do wody z sola ( wiadro 10L soli 05kg)
Dobra proporcja soli??
Dlugo go trzeba moczyc i czy koniecznie trzeba go wygotowac??
Zapisane
djdzej555
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 194


KRÓLOWA JEST TYLKO JEDNA :)


« Odpowiedz #12 : Kwiecień 04, 2010, 20:52:34 »

mam konar i mam trzy korzeni wszystko było starannie preparowane Cheesy 
w dziale zrób to sam zadawałem mnóstwo pytań do Astri... wszystko zrobiłem wg. jej zaleceń i nie mam problemu z garbnikami zbrojnik był zadowolony Grin
Zapisane

wszystko wymaga czasu i nakładów sił oraz środków

http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/djdzej555-45l-i-32l/
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: