Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Mnóstwo pytań dot. lotosa  (Przeczytany 20477 razy)
piotr_5e3
DIY rulz
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 187



« Odpowiedz #30 : Wrzesień 11, 2009, 17:25:55 »

Ja też mam pytanie. Niedawno kupiłem lotosa bananowego. Nie posiada on jednak żadnych korzeni. Tylko te bananopodobne bulwy.
Jak mam go zasadzić? Na razie pływa pod powierzchnią. papa
Zapisane
akwarysta88mp
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 134



« Odpowiedz #31 : Wrzesień 11, 2009, 18:24:56 »

A ma łodyżki ?? Czy to same bulwki ?? Ja bym wsadził po prostu do piasku i zasypał Smiley

A mnie ktoś odpowie ???Dodam że te pojedyncze korzonki przybyszowe o których pisałem to nie jest ich tak dużo z tego lotosa ponad piaskiem ...fajnie wygląda natomiast jak się popatrzy na piasek przez szybe na samym dnie akwarium  Cheesy Niektóre korzonki lotosa są grubsze od wykałaczki i mają po 20 cm nawet Cheesy,jak bym miał w procentach opisać to 70% korzonków jest w piasku i pięknie rośnie a 30% tych cienkich przybyszowych wychodzi ponad piasek ...i to mnie właśnie dziwi dlaczego tak jest ,tak więc ja i kolega z postu wyżej czekamy na kogoś kto wie o lotosach tyle co moja babcia o pieczeniu sernika czyli wszystko  Afro
Zapisane

piotr_5e3
DIY rulz
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 187



« Odpowiedz #32 : Wrzesień 11, 2009, 18:48:11 »

Ma blwę i trzy zielone listki.
Zapisane
jaaasiek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 960



« Odpowiedz #33 : Wrzesień 11, 2009, 18:50:30 »

posadź to w żwirku
Zapisane

wejdźcie, obejrzyjcie i skomentujcie:

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=22819.0
slavoy.tbg
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 116


« Odpowiedz #34 : Wrzesień 11, 2009, 19:05:48 »

http://akwa-mania.mud.pl/rosliny/lacinskiwykaz.html
Jest to fajna baza roślin i większość uprawianych jest opisana, co do warunków i uprawy.

pozdrawiam
Zapisane
akwarysta88mp
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 134



« Odpowiedz #35 : Wrzesień 11, 2009, 19:06:30 »

jaaasiek czy spotkałeś się u Ciebie z czymś takim żeby lotos wypuścił pare tych cienkich korzonków ponad podłożę :>

Update : Dzięki za linka,wyczytałem z niego że zimowanie lotosa nie jest przymusowe i robi się to tylko wtedy gdy chcemy aby miał większe liście,wiem już też jak rozmnażać ale nie wiem co jest powodem że te cienkie niektóre korzonki wychodzą z piasku ....
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2009, 19:13:46 wysłane przez akwarysta88mp » Zapisane

jaaasiek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 960



« Odpowiedz #36 : Wrzesień 11, 2009, 19:15:03 »

u mnie tak nie ma
Zapisane

wejdźcie, obejrzyjcie i skomentujcie:

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=22819.0
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #37 : Wrzesień 11, 2009, 19:38:53 »

jaaasiek czy spotkałeś się u Ciebie z czymś takim żeby lotos wypuścił pare tych cienkich korzonków ponad podłożę :>
wydaje mi sie ze przez to ze masz żyźniejszą wodę niz podłoze, ale dla pewnosci wstaw zdjęcie..  Roll Eyes
może go źle posadziłeś?
Zapisane
akwarysta88mp
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 134



« Odpowiedz #38 : Wrzesień 11, 2009, 21:29:13 »

Fotki nie dam narazie bo przykryłem te korzonki wciskając je w piasek bambusem ;p,posadziłem jak każdą inną,przyciołem korzonki,wcisnołem kciukiem w dno,przysypałem piaskiem a potem lekko pociągnołem w górę. ..,piasek który mam w akwa ma jakieś 8 miesięcy i nie jest nawożony niczym innym jak pół tabletki pod/koło rośliny tetra planta start czy jakoś tak,do wody leje PGC według wskazań na opakowaniu.Może kupie keramzyt i wsadzę pare kulek koło roślin ??
Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #39 : Wrzesień 11, 2009, 21:43:50 »

a po co chcesz dać keramzyt ?
Zapisane
akwarysta88mp
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 134



« Odpowiedz #40 : Wrzesień 11, 2009, 21:46:33 »

żeby użyźnić podłoże Huh Chyba że keramzyt to nic innego jak wypalone kulki gliny ??:>
Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #41 : Wrzesień 11, 2009, 21:52:31 »

to wypalone bezwartościowe kulki gliny Wink możesz dać glinę ( nie wypaloną) wykopaną z działki. Wymieszaj ją z torfem uformuj kuleczki wysusz je i powsadzaj głęboko pod korzenie. A te korzenie które bedą wyrastały przy powierzchni utnij
Zapisane
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #42 : Wrzesień 11, 2009, 22:02:51 »

jaaasiek czy spotkałeś się u Ciebie z czymś takim żeby lotos wypuścił pare tych cienkich korzonków ponad podłożę :>
wydaje mi sie ze przez to ze masz żyźniejszą wodę niz podłoze, ale dla pewnosci wstaw zdjęcie..  Roll Eyes
może go źle posadziłeś?

no i piachu jest tez zdecydowanie za mało jak na tę roślinę
Zapisane

akwarysta88mp
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 134



« Odpowiedz #43 : Wrzesień 11, 2009, 22:04:13 »

mam 3-4 cm piachu,ile mam dołożyć ??

I czy ze względu na to że tylko z przodu mam lotosy to moge tylko z przodu dosypać ?? Czy też lepiej zostawić wszystkie ryby i rośliny ale wyciągnąć korzenie i gałęzatki i wszędzie dosypać ??
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2009, 22:06:11 wysłane przez akwarysta88mp » Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #44 : Wrzesień 12, 2009, 00:01:06 »

nie wiem czy ma to cos do rzeczy bo moj lotos rosnie w pojemniku ( 4 cm h ) i zadne korzenie mu nie wyrastają ..

akwarysta88mp moze jakis jeden korzen ci sie podwinął przy sadzeniu i zczasem przestaną sie pojawiać te nowe korzonki wyłazace z piasku


ps. nie musisz nic wyciagac mozesz dosypac w jednym miejscu, tylko nienajlepiej by to wyglądało ;p
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
 
Skocz do: